بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

با همکاری حوزه هنری کردستان و موسسه سپهر سوره هنر: پویش ملی دف «نوای رحمت»، برگزار می شود

رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری پویش ملی دف «نوای رحمت» در بستر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر خبر داد.

تاریخ ارسال : 1399/5/11

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر ، امین مرادی گفت:حوزه هنری کردستان با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در راستای توجه به اعتلای موسیقی عرفانی دف و با توجه به وضعیت و شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، پویش ملی دف« نوای رحمت» را به صورت مجازی برگزار می‌کند.

دوره دهم ، پویش مجازی

مرادی با اشاره به برگزاری۹ دوره جشنواره بین المللی دف نوای رحمت به میزبانی حوزه هنری استان کردستان، افزود: متأسفانه شیوع ویروس کرونا در دنیا، تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را هم دستخوش تغییر قرار داد و به همین دلیل در سال جاری، امکانی برای برگزاری دوره دهم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت وجود ندارد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، پویش ملی دف نوای رحمت ویژه علاقمندان سراسر کشور راه اندازی شده و به همین دلیل تمامی علاقمندان به این ساز عرفانی در کشورمان و حتی کشور‌های منطقه می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

وی به پیگیری‌های مستمرعلاقمندان به دف نوازی در خصوص وضعیت جشنواره دهم دف نوای رحمت اشاره کرده و افزود: این پویش در راستای توجه به مطالبه عزیزان دف نواز راه اندازی شده و انتظار داریم که مورد توجه و استقبال خوبی نیز قرار گیرد.

مرادی به بخش‌های مختلف این پویش اشاره کرده و یادآور شد: علاقمندان می‌توانند در سه بخش «تک نوازی»، «گروه نوازی» و «مولودی خوانی» آثار خود را در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام با هشتک‌های معرفی شده از سوی حوزه هنری استان کردستان منتشر کنند.

مقررات عمومی شرکت در پویش

  • ویدئوی دف نوازی باید به صورت افقی باشد.
  • در بخش تک نوازی ، حداکثر زمان اجرا سه دقیقه و برای دو بخش «گروه نوازی» و «مولودی خوانی» حداکثر زمان اجرا هفت دقیقه است.
  • شرایط سنی برای حضور در این پویش ملی وجود ندارد و تمامی علاقمندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

مقررات جنبی

علاقمندان برای حضور در پویش، باید صحفه اینستاگرام حوزه هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر را دنبال کنند.

  • استفاده از اشعار فاخر در راستای حماسه ملی و وحدت ملی در اولویت داوری قرار خواهند گرفت.
  • شرکت کننده در این پویش باید اثر خود را در صحفه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کند که البته در این راستا نیاز است که صحفه شرکت کننده در اینستاگرام خصوصی نباشد.
  • منشن کردن (قراردادن) نام کاربری حوزه هنری کردستان و سپهر سوره هنر در زیر پست منتشر شده ضروری است، برای دسترسی بهتر به آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، در زیر پست منتشر شده از هشتک‌های #دف _ نوای _ رحمت، #حوزه _ هنری _ کردستان، #حوزه _ هنری، #مرکز _ موسیقی _ حوزه _ هنری و #سپهر _ سوره _ هنر استفاده کنید.
  • علاقمندان از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند آثار خود را در پویش ملی دف نوای رحمت شرکت دهند.

جوایز نفیس

  • با رای هیات داوران در هر بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی سه اثر برگزیده انتخاب و با اهدا جایزه نقدی و لوح تقدیر تجلیل می‌شوند.
  • به سه اثر برتر مردمی در سایت آپارات، جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود و علاوه بر این به سه اثر که بیشترین بازدید را در اینستاگرام داشته باشند ، جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

شماره های تماس

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ و ۳۳۲۴۳۴۷۹ با پیش شماره ۰۸۷ تماس حاصل نمایند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.