بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

جشنواره عکس ما می توانیم / دوره هفتم

هفتمین جشنواره عکس ما می توانیم

امواج نشاط آفرین " ما می توانیم " را تقویت کنید تا چرخه پیشرفت علمی کشور کند نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)

 

هر ساله دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی را فراهم می سازد که آثار و برکات این انقلاب خود را در عرصه های مختلف معنوی، اخلاقی، علمی، فنی و سازندگی بخش های مختلف جامعه داخلی و تاثیر در تحولات جهانی به نمایش بگذارد.مشارکت در معرفی این دستاوردها نقش برجسته ای در ایجاد خودباوری و تقویت هویت اسلامی ایرانی نوجوانان و جوانان این سرزمین دارد.حوزه هنری انقلاب اسلامی در ادامه جشنواره های گذشته کماکان تلاش دارد هفتمین جشنواره عکس ما می توانیم را با دعوت از همه هنرمندان عکاس در سرتاسر میهن اسلامی، روح خلاق و هنر زیبا آفرین شما را به حضور در این جشنواره دعوت نماید تا بسیاری از زیبایی های پنهان و آشکاری را که به برکت انقلاب اسلامی و تلاش های بی دریغ مردم ما شکل گرفته است به ثبت برساند و در قالب نمایشگاه های متعدد و از طریق رسانه ها گفتمان " ما می توانیم" را به یک فرهنگ عمومی تبدیل نماید.

موضوع:

در انتخاب موضوعات تلاش شود به کارکردهایی از سازندگی جامعه توجه شود که نمادی از پیوند اخلاق، معنویت با اراده و تلاش برای برپایی تمدن اسلامی دارد. توجه نمایید گرچه در اکثر موارد بناها و تاسیسات عظیم نشان از تلاش مجموعه ای وسیع از زحمات هموطنان را در بر دارد. لیکن گاهی نوآوری و تلاش به ظاهر کوچک فردی، بستری بزرگ را برای سازندگی کشور می گشاید. هر جا خلاقیتی دیده می شود انسانی با قیامت باوری خاص وجود دارد که از دنیای مادیات بیرون آمده و زیبایی خلق می کند.به طور کلی عکس هایی مدنظر برگزار کننده است که نشانه هایی از زندگی، امید، تلاش فردی و جمعی، همکاری و تعاون در پیشرفت های تکنولوژی، صنعتی و معنوی اخلاقی و مادی یا هر کدام از این موارد به گونه ای در آن متمایز باشد. این عکس ها با شاخصه موضوع طرح شده می تواند در حوزه های گوناگون عکاسی تهیه شده باشد. باید توجه داشت که پیشرفت و توسعه صرفا در کارهای فیزیکی و کارهایی که می شود با چشم دید مثلا دیدن بزرگترین ها خلاصه نمی شود در خالی که در بسیاری از اوقات توسعه در مغزها اتفاق می افتد.جشنواره عکس ما می توانیم بازتاب جلوه حضور جوانان، مردان و زنانی است، که عاشقانه در ساخت تمدن ایران اسلامی حضوری موثر و فعال دارند.

شرایط ارائه اثر:

 • هر هنرمند می تواند حداکثر 10 اثر برای شرکت در جشنواره ارائه کند.
 • جهت ثبت نام، ارسال تصویر اثر و دریافت کد رهگیری به سایت www.artfest.ir  مراجعه نمایید.
 • عکس ها باید با اندازه حداقل 20 سانتی متر ( ضلع کوچک) با کیفیت dpi  72 با فرمت Tiff یا jpg در سامانه ثبت شود.
 • بعد از مرحله اول داوری و اعلام اسامی راه یافتگان، هنرمندان CD آثار خود را با اندازه حداقل یک ضلع  cm 20 و با کیفیت dpi 300 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

مقررات عمومی جشنواره:

 1. شرکت همه افراد در این جشنواره آزاد است.
 2. بعد از پایان جشنواره آثار ارسالی به شرکت کنندگان عودت داده نخواهد شد و پس از داوری معدوم می گردد.
 3. دبیرخانه از دریافت آثار ارسالی بعد از موعد مقرر معذور است.
 4. ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای ، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.
 5. دبیرخانه حق استفاده از آثار پذیرفته شده را برای خود محفوظ می دارد و از این بابت 1/000/000 ریال به ازای هر عکس پذیرفته شده به عکاس آن اعطاء می کند.
 6. عکس هایی که برخلاف آیین نامه باشند و نیز عکس هایی که بدون اطلاعات خواسته شده درباره عکاس ارسال شوند در جشنواره شرکت داده نخواهد شد.
 7. ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله پذیرش آیین نامه جشنواره است. تصمیم درباره مسایل پیش بینی نشده در این آیین نامه برعهده شورای برگزاری است و به اطلاع عموم خواهد رسید.

جوایز این دوره از جشنواره:

 • نفر اول: مبلغ 20/000/000 ریال
 • نفر دوم: مبلغ 15/000/000 ریال
 • نفر سوم: مبلغ 10/000/000 ریال

هیات انتخاب و داوری عکس:

آقایان دکتر محمد ستاری- رسول اولیاء زاده- علیرضا کریمی صارمی – افشین بختیار- بیژن بنی احمد

تقویم برگزاری:

آخرین مهلت ارسال آثار : 1392/11/10

مرکز جشنواره های حوزه هنری به نشانی:

تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی محافل و جشنواره ها

شماره تلفن دبیرخانه جشنواره: 5-84172204-021

نمابر دبیرخانه جشنواره: 84172203-021