بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

Ar En

رییس حوزه هنری خراسان شمالی: هنرمندان منتخب چلگی آثار جشنواره جوان ایرانی را داوری می کنند

رییس حوزه هنری خراسان شمالی از همراهی دو داور جوان منتخب از فراخوان چلگی برای ارزیابی آثار دهمین جشنواره سراسری جوان ایرانی در همراهی با داوران اصلی این رویداد خبر داد

تاریخ ارسال : 1398/4/5

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، وحید نمازی رییس حوزه هنری استان خراسان شمالی با اشاره به مهم ترین رویدادهای دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی بیان کرد: امسال در کنار 5 داور اصلی این جشنواره، دو داور جوان که پیش از این در 8 دوره از فراخوان چلگی بیشترین امتیاز را کسب کرده اند، آثار رسیده به دبیرخانه را ارزیابی می کنند تا با فضای حرفه ای آشناتر شوند.

وی افزود: فراخوان چلگی در بخش های کارتون و کاریکاتور هر 40 روز یکبار برگزار می شود. به این ترتیب هنرمندان جوان در بخش کاریکاتور چهره یکی از هنرمندان پیشکسوت استان خراسان شمالی و در بخش کارتون یک موضوع اجتماعی را به عنوان سوژه آثار خود مدنظر قرار می دهند.

نمازی خاطر نشان کرد: این فراخوان عمدتا فرصتی برای دیده شدن کسانی است که یا در جشنواره های حرفه ای شرکت نکرده یا عنوانی کسب نکرده اند و از این طریق شناسایی می شوند. بخشی از جوایز فراخوان چلگی نقدی است و بخشی دیگر جنبه انگیزشی و هنری دارد. مثلا آثار برگزیده توسط اساتید مطرح نقد و چاپ می شوند یا به هنرمندان منتخب در هر دوره امتیاز داده می شود و در ادامه طبق این امتیازات از آن ها دعوت به همکاری می شود. برای مثال در دوره دهم جشنواره جوان ایرانی قرار است یک هنرمند کارتونیست و یک کاریکاتوریست که بیشترین امتیاز را از 8 دوره گذشته چلگی به دست آورده اند، داوران جشنواره را همراهی کنند. در هشتمین فراخوان چلگی نیز چهره غلامرضا داورپناه به عنوان موضوع انتخاب شده است که تا یک ماه آینده دریافت آثار ادامه دارد.

وی با اشاره به انتخاب چهره بهمن عبدی هنرمند پیشکسوت به عنوان موضوع بخش کاریکاتور بیان کرد: این بخش از جشنواره صرفا منحصر به خلق و تولید کاریکاتور نیست. بلکه همزمان به تولید محصولات و اقلام تبلیغاتی از جمله قطعات موسیقی، موشن گرافی و... نیز می پردازیم. همچنین مخاطبان و علاقه مندان جشنواره نیز می توانند در مسابقه «درک اثر» شرکت کنند و شرحی بر کارتون یا کارتون هایی که از سوی دبیرخانه به آن ها ارائه می شود بنویسند. بهترین درک نوشته ها نیز جوایزی را دریافت می کنند.

رییس حوزه هنری استان خراسان شمالی از برگزاری جلسات داوری در روزهای 25 و 26 مرداد ماه و برگزاری جشنواره در شهر بجنورد این استان خبر داد.  

دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی با محوریت موضوع نقش و جایگاه جوان ایرانی در پویایی اقتصادی و پیشرفت کشور به همت حوزه هنری خراسان شمالی با همکاری سپهر سوره هنر برگزار می شود.

ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر از طریق سایت www.artfest.ir  امکان پذیر است.