بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

شعرخوانی شاعران آیینی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) «دیدار ماه»، اربعین در شبکه 4

« دیدارماه» برنامه ای است برای عاشقانی که شوق زیارت کربلا به دل دارند اما اربعین امسال نمی توانند به زیارت حرم ماه بروند، در این برنامه، شاعران آیینی از شهرهای مختلف کشور در حرم عبدالعظیم حسنی گردهم آمده اند تا اشعار کربلایی خود را نثار سالار شهیدان کنند.

تاریخ ارسال : 1399/7/16

به گزارش سپهر سوره هنر، در حالی که به دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا، مرزهای کشور بسته شده و شاعران آیینی نمی‌توانند مانند هر سال، برنامه شعر خوانی خود را در مسیر پیاده روی کربلا اجرا کنند، به همت دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری، تعدادی از شعرای برجسته کشور در برنامه شعرخوانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی گردهم آمده اند تا اشعارعاشورایی خود را بخوانند که روایت شده هرکه حضرت عبدالعظیم حسنی را در ری زیارت کند گویی امام حسین را در کربلا زیارت کرده است.

در این برنامه که محمود حبیبی کسبی ، شاعر نام آشنای کشورمان مجری آن است ، شاعران آیینی از استان‌های اصفهان، سمنان، مازندران، همدان، کاشان، قم و تهران حضور دارند و اشعاری را درباره حماسه کربلا و اربعین سالار شهیدان می خوانند.

مهدی جهاندار، حسن یعقوبی ، مریم رزاقی، مهدی طراوتی توانا، حسنا محمدزاده، محمد غفاری، ناصر فیض، فاطمه نانیزاد، عباس براتی پور،مصطفی محدثی خراسانی، سید اکبر میرجعفری، محمد سرور رجایی، سید حسین متولیان ومحمد سعید میرزایی شاعرانی هستند که در برنامه «دیدار ماه» شعرخوانی می کنند.

بنابراین گزارش، برنامه دیدار ماه، ساعت 10:30 صبح اربعین ( هفدهم مهرماه) از شبکه 4 پخش می شود.