بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

حسین آهی شاعر و گوینده رادیو درگذشت

پیکر مرحوم حسین آهی فردا پنجشنبه 10 مرداد از ساعت 10 صبح در مراسمی با عنوان «آهی در وداع» از مقابل مسجد بلال صداوسیما تشییع می‌شود.

تاریخ ارسال : 1398/5/9

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، حسین آهی، شاعر و گوینده رادیو، سه‌شنبه ۸ مرداد پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت و پیکر این مرحوم روز پنج شنبه دهم مردادماه از مقابل مسجد بلال صداوسیما تشییع می‌شود.

وی ادامه داد: پیکر این مرحوم روز پنج شنبه دهم مردادماه ساعت ۱۰ صبح از حوزه هنری انقلاب اسلامی به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا و منزگاه ابدی ایشان تشییع می‌شود.

مراسم ختم سومین روز درگذشت این شاعر برجسته نیز روز شنبه 12 مرداد ماه از ساعت 14 الی 15:30 در مسجد بلال صداوسیما برگزار خواهد شد.

حسین آهی، شاعر و گوینده، متولد آذر سال ۱۳۳۲ که سال‌ها در رادیو فعالیت داشت بر اثر سرطان غدد لنفاوی دار فانی را وداع گفت.

وی مدتی را به دلیل بیماری بستری بود و امروز سه شنبه ۸ مرداد پس از یک دوره بیماری در منزل درگذشت.

«تماشاگه راز» از رادیو فرهنگ شامل خوانش جدیدی از غزلیات حافظ، از جمله برنامه‌های پرطرفدار زنده‌یاد حسین آهی بود. وی تحصیلات مقدماتی را در تهران گذراند و پس از آن بر زبان‌های فارسی، عربی، پهلوی و آلمانی تسلط یافت. آهی در علومی مانند صرف، نحو، منطق، نجوم، فقه، اصول عروض و کلام دست به مطالعه و پژوهش زد و در آن‌ها صاحب‌نظر شد. اوّلین پژوهش‌های او در مباحث شعری و ادبی در سال ۱۳۵۵ثمره می‌دهد؛ تا آنجا که هنوز به ۱۸ سالگی نرسیده‌بود که کتاب بحور شعر فارسی را منتشر کرد و در همان دوران تحسین تنی چند از بزرگان شعر فارسی نظیر شفیعی کدکنی و مهدی اخوان ثالث را بر خود برمی‌انگیزد. اخیراً نیز بهاءالدین خرمشاهی به ویژگی‌های این اثر اشاره‌ای داشته‌است.