بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

برای نخستین بار در برگزاری« سوگواره هنر عاشورایی» /« جایزه مردمی» به هنرمندان برگزیده اعطاء می شود

برای نخستین بار در برگزاری «سوگواره هنر عاشورایی»، علاوه برگزینش آثار برتر از سوی داوران سوگواره، بخش «جایزه مردمی» نیز به این رویداد بزرگ هنری و فرهنگی افزوده شد، این جایزه به آثاری اعطاء می‌شود که در نظرسنجی مردمی، در هریک از بخش‌های چهارگانه بیشترین آراء را به دست آورده‌اند. به سه نفر از شرکت کنندگان در انتخاب مردمی ، به قید قرعه، جایزه کمک هزینه سفر به کربلا اهداء می‌شود.

تاریخ ارسال : 1400/7/14

ازدید مجازی از نمایشگاه

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر ، آثار برگزیده سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی از چهارم مهرماه درسه نمایشگاه در حوزه هنری انقلاب اسلامی و صحن‌های متبرک سه امامزاده در استان های تهران و البرز به نمایش گذاشته شده‌اند اما علاقمندان به هنرهای تجسمی که امکان بازدید حضوری از نمایشگاه های آثار برگزیده این دوره از سوگواره را ندارند می توانند از نمایشگاه مجازی آثار بازدید کنند.

برای بازدید از این نمایشگاه مجازی، علاقمندان می توانند وارد سایت نمایشگاه به آدرس Hozehonari.ir/ashoora شده و از آثار بازدید کنند.

شرکت در داوری مردمی

نمایشگاه در چهار بخش، پوستر، تصویرسازی، نقاشی خط و عکس برگزار شده که بازدید کنندگان می‌توانند بعد از ورود به سایت نمایشگاه مجازی،در هر بخش به آثاری که به نظر آنها ، آثار برتر نمایشگاه محسوب می‌شوند رای بدهند.

به سه نفر از بازدیدکنندگانی که در نظرسنجی مردمی شرکت کرده و آثار برتر را معرفی کنند، به قید قرعه کمک هزینه سفر به کربلا ، هدیه داده می‌شود و به خالقان آثار برتر در هر بخش نیز جایزه برترین اثر «انتخاب مردمی» اهدا می‌شود.

آثار برگزیده از بین ۲۰۰۰ اثر «سوگواره هنر عاشورایی»، باسابقه‌ترین رویداد فرهنگی و هنری در عرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع حماسه بزرگ عاشورا برگزار می‌شود و هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این سوگواره ارسال کنند و پس از بررسی آثار توسط اساتید معتبرِ هر کدام از بخش‌ها، برترین آثار، معرفی شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

آثار راه‌یافته به سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی از میان ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی، توسط ۱۲ تن از اساتید برجسته کشور انتخاب شده‌اند.