بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

شیما شهیدزاده: نیازمند جشنواره های ادبی نظیر جوان سوره هستیم

یک برگزیده مهرواره شعر و داستان جوان سوره معتقد است نقطه امتیاز این رویداد ادبی از رقابت های مشابه تمرکز بر آثار شاعران و نویسندگان جوان است.

تاریخ ارسال : 1398/10/24

به گزارش سپهر سوره هنر به نقل از خبرگزاری ایکنا، شیما شهیدزاده برگزیده شانزدهمین مهرواره شعر و داستان «جوان سوره» با اشاره به مزیت های این رویداد نسبت به مسابقات مشابه بیان کرد: مهرواره شعر و داستان «جوان سوره» به دلیل برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از برگزاری بسیار خوب است. دوره گذشته آن نیز به طور مطلوبی برگزار شد.

وی افزود: من با داستانک «دلتنگ» در دوره شانزدهم مهرواره شرکت کردم که برگزیده شد. این روزها به دلیل این که مردم به خلاصه نویسی و خلاصه خوانی علاقه بیشتری دارند، داستان های کوتاه بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند و نویسنده نیز باید بتواند در همان چند خط مهم ترین پیام یا قصه خود را بگنجاند و در عین حال تاثیرگذار هم باشد. «دلتنگ» نیز اثری در حوزه دفاع مقدس بود و خوشبختانه از آن استقبال شد.

این نویسنده جوان در پاسخ به این که محدودیت سنی شرکت کنندگان تا 25 سال در این رویداد ادبی به کیفیت آثار کمک می کند یا نه، بیان کرد: به نظرم این که این رویداد ویژه شاعران و نویسندگان جوان  برگزار می شود، عالی و نقطه تمایز آن از سایز جشنواره ها و همایش های ادبی است. ضمن این که حضور پیشکسوتان در مهرواره نیز به واسطه برگزاری کارگاه های آموزشی قبل از رویداد تامین می شود و آن ها به نسل جوان و جدیدی که خواستار ورود جدی تر به فضای ادبی کشور هستند، تجربه های خود را منتقل می کنند.

شهید زاده که از کرمان در این مهرواره شرکت کرده است، با اشاره به شرکت دوباره اش در هفدهمین دوره از این رویداد توضیح داد: با چند داستان و داستان کوتاه در هفدهمین دوره مهرواره هم شرکت کرده ام. اگر مانند بخش شعر کودک، در بخش داستان نیز گونه کودک و نوجوان برای مهرواره در نظر گرفته شود، اتفاق بسیار خوبی است. زیرا علاقه مندان و فعالان زیادی در این حوزه هستند که می توانند فرصتی برای دیده شدن کارهایشان بیابند.

هفدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری بهمن ماه امسال برگزار می شود.