بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

میرشکاک: نان بدون شعر و ادبیات معنایی پیدا نمی‌کند

یوسفعلی میرشکاک در شب شعر مهرواره جوان سوره گفت: تنها سرمایه‌ای که در هیچ جامعه‌ای قابل اختلاس نیست، هنر، ادبیات و فرهنگ آن است.

تاریخ ارسال : 1399/8/12

  شب شعر هفدهمین «مهرواره شعر و داستان جوان سوره» عصر  یکشنبه یازدهم آبان‌ماه در قالب یک برنامه با اجرای سعید بیابانکی و با پخش زنده از فضای مجازی برگزار شد. بخش شعرخوانی‌های شب شعر مهرواره که هر ساله با حضور شعرای برگزیده برگزار می‌شد، امسال به صورت ضبط شده و آنلاین میزبان علاقه‌مندان خود بود.

یوسفعلی میرشکاک از شاعران و نویسندگان برجسته کشور با حضور در این برنامه گفت: شعر، فلسفه و هنر به هیچ وجه سود مستقیم ندارد، اما انسان بدون آن‌ها در زندگی عاجز است.

وی ادامه داد: بسیاری می‌پرسند که شعر و شاعری به چه دردی می‌خورد و باید به جای آن در پی لقمه نانی باشیم. باید بگویم نان بدون شعر و ادبیات معنایی پیدا نمی‌کند. مردم برای تهیه یک قرص نان ناچار به بهره‌مندی از زبان هستند. زبان هم برای ماندگاری، به شعر، شاعر و ادبیات نیاز دارد، شعر کمک می‌کند تا زبان ماندگار شود و ما را به سوی موفقیت در زندگی می‌برد،انسان بدون زبان و ادبیات با حیوان فرقی نخواهد داشت.

میرشکاک افزود: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند «شاعران شاگردان خدا هستند»، همچنین ایشان نیایش‌های خود را همچون اشعاری عاشقانه و دلنشین ارائه می‌کردند. ایشان می‌فرمایند «من در میان شما دو چیز بزرگ و وزین می‌گذارم؛ قرآن ناطق و قرآن صامت». خداوند نیز برای برقرار ارتباط با بنده‌های خود کتاب دارد و از نعمت زبان که خود به انسان ارزانی داشته است استفاده می‌کند.

وی در پایان گفت: تنها سرمایه‌ای که در هیچ جامعه‌ای قابل اختلاس نیست، هنر، ادبیات و فرهنگ آن است. قدر زبان فارسی، هنر و هنرمندان خود را بدانیم و آن را ارج نهیم.