بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

از سوم مهرماه درنمایشگاه های حوزه هنری / آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنرعاشورایی » به نمایش درمی آید

« نگارخانه‌ی ابوالفضل عالی» و گالری های شماره یک و دو «خانه عکاسان» ، از سوم مهرماه میزبان آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی » است، این آثار فاخر در4 بخش «عکس»، «پوستر»، «نقاشیخط» و « تصویرسازی» به نمایش عمومی درمی آیند.

تاریخ ارسال : 1400/6/31

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، با پایان داوری آثار«سیزدهمین سوگواره هنرعاشورایی » و مشخص شدن برگزیدگان این رویداد هنری بزرگ، آثار برتر این سوگواره، در نمایشگاه های حوزه هنری شامل « نگارخانه‌ی ابوالفضل عالی» و گالری های شماره یک و دو «خانه عکاسان» در معرض دید عموم قرار می گیرند.
بنابراین گزارش، این آثارفاخر، بعد از ارزیابی دقیق هنری و محتوایی از بین 2000 اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی انتخاب شده و در نمایشگاه های حوزه هنری به نمایش درمی آیند.
داوری و انتخاب این آثار را 12 نفر از اساتید صاحبنام حوزه های عکس، پوستر، نقاشیخط و تصویرسازی برعهده داشته اند.
برنامه افتتاحیه این نمایشگاه ها از ساعت 18 سوم مهرماه  آغاز شده و علاقمندان می توانند به مدت دو هفته از این آثار بازدید کنند.
برترین آثار عاشورایی از سراسر کشور
« سوگواره هنر عاشورایی»، باسابقه ترین رویداد فرهنگی و هنری درعرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع  حماسه بزرگ عاشورا برگزار می شود و هنرمندان سراسر کشور می توانند آثار خود را برای شرکت در این سوگواره ارسال کنند، بعد از بررسی آثار توسط اساتید معتبر هر کدام از بخش ها، برترین آثار، معرفی شده و مورد تقدیر قرار می گیرند.
علاوه بر تقدیر از خالقان آثار برگزیده، تعدادی از برترین آثار شرکت کننده در سوگواره، در نمایشگاه های حوزه هنری و نمایشگاه های سیار که امسال در صحن های متبرک امامزاده صالح(ع)- تهران- ، امامزاده جعفر(ع) – پیشوا-  و امامزاده طاهر(ع) – کرج- برگزار می شود، به نمایش عمومی گذاشته می شوند.