بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

دبیرهنری نخستین جشنواره تولید انیمیشن های قرآنی خانگی خبر داد/ تولید سه فیلم آموزشی برای تولید استاپ موشن

دبیرهنری نخستین جشنواره بین المللی «تولید انیمیشن‌های قرآنی خانگی»، از تولید سه فیلم 59 ثانیه ای برای ارایه آموزش های لازم به علاقمندان شرکت دراین جشنواره خبر داد.

تاریخ ارسال : 1399/10/15

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، بهنام بهادری با اعلام این خبر گفت: سه فیلم آموزشی استاپ موشن برای پخش در اینستاگرام و فضای مجازی تولید شده که به زودی بارگذاری می شوند، در این فیلم ها که زمان هرکدام ، کمتر از یک دقیقه است، آموزش های کاربردی به کودکان و نوجوانان جهت تولید انیمیشن های خانگی ارایه می شود.

به گفته بهادری، در نخستین فیلم آموزشی، که بازیگر خردسال «نگار شاد آرام» توضیحات مربوط به آن را ارایه می دهد، چگونگی استفاده از اپلیکیشن های- نرم افزار کاربردی- تولید استاپ موشن در تبلت ها و در گوشی های همراه آموزش داده می شود، در این فیلم به علاقمندان آموزش داده می شود که چطور می توانند از این نرم افزارهای کاربردی استفاده کرده و انیمیشن تولید کنند.

دومین فیلم آموزشی ، به تولیدات بخش ویژه جشنواره یعنی «مقاومت و شهید قاسم سلیمانی» اختصاص دارد که در این بخش، ازمیان تکنیک های مختلف تولید استاپ موشن ، تکنیک «فوتواستاپ موشن » که بهترین تکنیک در این زمینه است آموزش داده می شود، این تکنیک با استفاده از چهره سردار است که با عکس ها و نقاشی های پس زمینه، استاپ موشن تولید می شود.

بهادری در ادامه درباره سایرتکنیک های ساخت استاپ موشن هم گفت: تکنیک های خمیری، کات آوت ، پیکسلیشن و استفاده از اشیاء  از دیگر تکنیک هایی هستند که می توان برای تولید استاپ موشن استفاده کرد.

به گفته وی ، در فیلم سوم هم ترفندهای استاپ موشن آموزش داده می شود که حرکت و تکنیک های حرکتی به همراه نمایش فیلم های نمونه، آموزش داده می‌شود.

استاپ موشن چیست؟

استاپ موشن یکی از تکنیک‌های انیمیشن سازی( پويا نمايي) است که در آن شیء را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ، موبایل یا تبلت ضبط می کنند كه از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، به نظر می رسد که جسم در حال حرکت است، این کار می تواند با استفاده از عروسک ها واشیاء مختلف انجام شود که این ها لوازمی هستند که به سادگی در دسترس همه افراد قرار دارند و بعد از آموختن تکنیک های استاپ موشن، هر فرد علاقمندی می تواند با استفاده از خلاقیت خود، چنین انیمیشن هایی را تولید کند.

 حوزه هنري كودك و نوجوان با مشاركت معاونت قرآن وعترت وزارت ارشاد اسلامي و همكاري موسسه« سپهر سوره هنر» حوزه هنري، نخستين جشنواره توليد انيميشن خانگي استاپ موشن را برگزار مي كند، علاقمندان مي توانند در سه گروه كودك، نوجوان و بزرگسال در اين جشنواره شركت كنند.

علاقمندان براي يادگيري چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن ، ثبت نام ، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد ‌رهگیری مي توانند به سایت artfest.ir یا اینستاگرام stopmotion_festival@مراجعه كرده و يا با شماره 5-84172204 – 021 تماس بگيرند.