بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

با پایان داوری آثار / برگزیدگان« سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» مشخص شدند

با اتمام داوری بخش های پوستر، تصویرسازی و نقاشیخط «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» ، برگزیدگان و آثار برگزیده نمایشگاهی مشخص شدند، مراسم معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاه این رویداد فرهنگی و هنری ملی ، سوم مهرماه برگزار می شود.

تاریخ ارسال : 1400/6/28

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، «مهدی حاج محمدی فریمانی» –  دبیر هنری بخش هنرهای تجسمی سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی- با اعلام خبر پایان داوری آثار سه بخش پوستر، تصویرسازی و نقاشیخط  گفت: با پایان داوری و بررسی کلیه آثار، اکنون می توان با قطعیت بیشتری درباره کمیت و کیفیت آثار رسیده نظر داد ، به نظرمی رسد با وجود شرایط کرونایی و زمان نسبتا کوتاهی که برای طراحی و ارسال آثار وجود داشت ، آثار رسیده درحد انتظار وحتی شاید  فراتر از انتظارما بود.

دبیرهنری بخش هنرهای تجسمی سیزدهمین سوگواره، در ادامه افزود: متاسفانه در شرایط کرونایی، رخوتی بر فعالیت های هنری سایه انداخته که این گمانه را تقویت می کرد که ممکن است آثار رسیده اندک بوده و یا آنکه از جهت هنری و محتوایی درحد انتظار نباشند اما خوشبختانه به نسبت شرایط خاصی که در آن قرار داریم هم تعداد آثار قابل توجه بود و هم آثار داوری شده از جهت محتوایی و هنری ، کیفیت مناسبی داشتند.

علم و تجربه

حاج محمدی فریمانی در ادامه در توضیحی درباره داوران بخش های سه گانه  تجسمی این سوگواره گفت: در بخش پوستر دکتر محمد خزایی، مسعود نجابتی و سید حسن موسی زاده  داوری آثار را برعهده داشتند ، داوران بخش تصویرسازی نیز سید حمید شریفی، سعید رزاقی و محمدرضا دوست محمدی بودند، آثار بخش نقاشی خط را نیز دکتر صداقت جباری، جلیل رسولی و عذرا عقیقی بخشایشی داوری کردند که همگی از اساتید صاحبنام در حوزه های تخصصی خود بوده و علاوه بر آنکه از جهت علمی و آکادمیک اساتیدی شناخته شده و معتبر می باشند ، از جهت تجربی نیز هنرمندانی صاحبنام به شمار می‌آیند.

آثار برتر، آثار نمایشگاهی

دبیرهنری بخش هنرهای تجسمی سوگواره هنر عاشورایی درباره آثار برگزیده افزود: آثار در دو گروه  «آثار برتر» و «آثاری برگزیده نمایشگاهی» از سوی داوران انتخاب شدند که برگزیدگان «آثار برتر» در مراسمی مورد تقدیر قرار گرفته و آثار «برگزیده نمایشگاهی» نیز از سوم مهرماه درنگارخانه ابوالفضل عالی و گالری های شماره یک و دو خانه عکاسان در معرض دید عموم قرار می گیرند.

پایان داوری آثار عکس

داوری بخش عکس این سوگواره که «سید احسان باقری»، دبیرهنری آن است چهارشنبه گذشته 24 شهریورماه ، به پایان رسیده بود ، فرهاد سلیمانی، یدالله عبدی و رئوف محسنی از اساتید عکاسی، داوری این بخش را برعهده داشتند.