بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

Ar En

جشنواره‌های گرافیک کشور با چالش آموزش مواجهند

برگزیده رتبه اول پوستر یازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری معتقد است که یکی از مشکلات جشنواره‌های حوزه گرافیک به حوزه آموزش بازمی‌گردد.

تاریخ ارسال : 1398/7/14

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، علی‌رضا پوراکبری برگزیده رتبه اول پوستر یازدهمین سوگواره هنر عاشورایی و مدرس کارگاه گرافیک سوگواره دوازدهم با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد در ترویج هنر عاشورایی گفت: در حال حاضر دو رویداد است که به صورت متوالی و سالانه به واقعه عاشورا و آیین‌های عزاداری آن در حوزه تجسمی می‌پردازد؛ یکی «سوگواره هنر عاشورایی» حوزه هنری و دیگری نمایشگاه «اسماء الحسنی» است. 

این هنرمند با بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: هر رویداد هنری می‌تواند ارتقا یابد و سوگواره هنر عاشورایی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ شاید به‌دلیل شرایط اقتصادی این روزها، گاه برگزاری رویدادهایی از این دست و استمرارشان با  ابهام مواجه شده است و در چنین شرایطی نمی‌توانستیم از قبل برای شرکت در آن برنامه‌ریزی کنیم. فکر می‌کنم اگر کارگاه‌ها حداقل 6 ماه پیش از برپایی جشنواره برگزار شوند، بهتر است؛ در این صورت می‌توان در هر رویداد نگاه‌ها و طرح‌های نو و خلاقانه‌تری را پیش برد.  

پوراکبری با بیان مطلب فوق،درباره روند برگزاری و استقبال مخاطبان از کارگاه‌های دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی گفت: برگزاری کارگاه در استان‌ها اتفاق خوبی بود؛ در سال‌های گذشته برگزاری کارگاه‌ها معطوف به تهران بود اما امسال بیشتر آنها به شهرستان‌ها رسید؛ فکر می‌کنم لازم است تعامل با هنرمندان و منتخبان سوگواره پس از برگزاری آن نیز حفظ شود و نیروهای مستعد در کارهای حرفه‌ای حوزه هنری به کار گرفته شوند تا جریان آموزش برای آنها نیز امتداد پیدا کند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره‌های گرافیک در کشور با چالش آموزش مواجهند و یکی از مشکلات مهم این جشنواره‌ها به ضعف آموزش بازمی‌گردد؛ در حال حاضر باید تعداد شرکت‌کنندگانی که از طریق حوزه هنری آموزش دیده و وارد فضای جدی و حرفه‌ای می‌شوند، بیش از این باشد؛ چراکه حوزه هنری از بزرگترین متولیان هنر در ایران است. 

دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی مشتمل بر 4 بخش نقاشی، پوستر، تصویرسازی و عکس، به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، اواخر مهرماه جاری با برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب در حوزه هنری برگزار می‌شود.