بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

ورک‌شاپ منطقه‌ای کاریکاتور«ترامپیسم» با محوریت تکنیک اجرا برگزار شد

هم‌‌زمان با دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» بخش دوم ورک‌شاپ منطقه‌ای کاریکاتور «ترامپیسم» با موضوع شیوه و تکنیک اجرا و با حضور هنرمندان۱۳ استان کشور در دانشگاه علمی کاربردی بجنورد برگزار شد.

تاریخ ارسال : 1398/8/18

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، بهمن عبدی، پیشکسوت عرصه کارتون و کاریکاتور و مدرس کارگاه شیوه و تکنیک اجرا به تبیین جزئیاتی از پرتره در دنیای کارتون و کاریکاتور پرداخت و تصویرسازی بدون اغراق و پرداختن به حالت‌های مختلف را به هنرجویان آن هم با تجسم کردن و از حفظ کشیدن شخصیت افراد توصیه کرد.

 وی رعایت سادگی در پرتره، داشتن روح در اثر، پرداختن به جنبه‌های مختلف شخصیتی، همچون شادی، عصبانیت، غم و فریاد را از جنبه‌های مثبت در این شیوه دانست و تصریح کرد: این اتفاق اعتماد به نفس در فعالان این عرصه را علاوه بر تقویت اعتماد به نفس برای کشیدن پرتره موجب می‌شود.

عبدی با تاکید بر پرداختن به شخصیت‌های با چهره‌هایی ساده آن هم از طریق تجسم افزود: این شیوه سبب می‌شود با تماشای چهره افراد، به آسیب شناسایی جنبه‌های دیگر در شخصیت افراد که به تصویر کشیده نشده است، پرداخته شود. 

 در این کارگاه، هریک از هنرجویان و شرکت‌کنندگان به ارائه پرتره‌هایی مرتبط با موضوع مطرح شده پرداختند تا با شیوه‌ها و تکنیک‌های جدید اجرا آشنا شوند و بتوانند آثاری دارای روح خلق کنند.

کارگاه دو روزه ایده‌یابی و شیوه و تکنیک اجرا با حضور سه چهره برتر کاریکاتور مسعود ضیائی، عباس ناصری و بهمن عبدی با حضور استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، سمنان، گلستان، مازندران، اصفهان، همدان، مرکزی، البرز، بوشهر، آذربایجان شرقی و تهران در راستای غنا بخشیدن به جریان کارتون وکاریکاتور کشور و بهره‌گیری از تجربیات استادان برتر این عرصه هم زمان با آیین اختتامیه جشنواره برگزار ‌شد.