بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

شاعران در وصف سردار آسمانی شعرخوانی کردند

شب شعر «سردار آسمانی» با حضور جمعی از شاعران و هنرمندان نام آشنا به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در حوزه هنری برگزار شد.

تاریخ ارسال : 1398/10/18

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، در شب شعر «سردار آسمانی» که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار حاج قاسم سلیمانی چهره بین المللی مقاومت و سردار پرافتخار جهان اسلام برگزار شد، سعید بیابانکی مجری و کارشناس برنامه در ابتدا از سید علی موسوی گرمارودی دعوتب ه شعرخوانی کرد. موسوی گرمارودی عنوان کرد: من 4 ماه دیگر وارد 80 سالگی می شوم و دیگر باید شعرخوانی را به جوان ها سپرد. اما خوشحالم و باعث افتخارم هست که در این مراسم حضور دارم. وی در ادامه دلنوشته ای را تقدیم به روح آن شهید علی مقام کرد.
این شاعر پیشکسوت در ادامه از طرح حسن روح الامین که نقشی از سردار قاسم سلیمانی است رونمایی کرد.
در ادامه محمدعلی مجاهدی به روی سن آمد. وی با ابراز خرسندی از حضور در مراسم شعرخوانی در وصف سردار سلیمانی شعری حماسی را به او و شهدای گرانقدر ترور اخیر تقدیم کرد.
وی گفت: با خود فکر می کردم که شهید سلیمانی به لحاظ ویژگی های فروتنی، خودسازی چقدر با شهید چمران قرابت دارد.
حسنا محمدزاده نیز شعری با این مطلع را در ادامه خواند:
«در این نامردمی ها مرد بودن دیدنی است
با زمین و آسمان هم درد بودن دیدنی است»
محمدرضا طهماسبی نیز با خواندن شعری حماسی در وصف شهید قاسم سلیمانی تحسین حضار را برانگیخت.
میلاد عرفان پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری نیز در ادامه به شعرخوانی در وصف سردار سلیمانی پرداخت. همچنین محمدرضا ملکیان و رضا قاسمی و نغمه مستشار نظامی در نوبت های بعدی شعرخوانی کردند.
در ادامه غلامرضا صنعتگر خواننده به اجرای قطعه «قاسم هنوز زنده است» پرداخت و محسن کاویانی نیز بعد از او نوبت شعرخوانی را به خود اختصاص داد.
سعید حدادیان شاعر دیگری بود که به جای شعرخوانی در وصف سردار سلیمانی سخنرانی کرد. او گفت: این ماجرا دارای حکمتی است که سردار قاسم سلیمانی به دست اشق الشقیا و آمریکا به شهادت می رسد، حال آن که پیش از این نیروهای دشمن و پهبادها و بالگردهای زیادی او را محاصره کرده و سوقصد به جان شریف اش داشته اند.
حدادیان همچنین از برگزاری آیین بزرگداشت سید حسن نصرالله در مراسمی با عنوان «جا نصر الله» در تاریخ ششم اسفند ماه امسال در دانشگاه تهران خبر داد و از حوزه هنری و مرکز موسیقی آن دعوت به تولید آثار هنری درباره این شخصیت مبارز و مجاهد کرد.نفیسه سادات موسوی نوبت بعدی شعرخوانی این شب شعر را به خود اختصاص داد و یک گروه سرود به اجرای قطعه ای متناسب با شهادت سردار قاسم سلیمانی پرداختند.

حاج علی انسانی نیز در نوبت بعدی به شعرخوانی و نوحه خوانی در وصف سردار شهید جهان اسلام پرداخت. علی محمد مودب، یک شاعر پاکستانی، علیرضا رجب علی زاده، اسماعیل امینی،احسان انصاری و قاطمه نانی زاد نیز دیگر شاعرانی بودند که سروده های خود را درباره شخصیت و اندیشه سردار آسمانی در شب شعر مربوط به این شهید عالی مقام خوانش کردند. 

علی درستکار، فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گیتی معینی، ناصر فیض، فریدون شهبازیان، سروش بخشش، محمود حبیبی کسبی، عباس محمدی مدیر مرکز افرینش های ادبی حوزه هنریف محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل سپهر سوره هنر و... از دیگر حاضران در این مراسم بودند.