بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

استاندار خراسان شمالی در دیدار رییس حوزه هنری خبر داد: خراسان شمالی آماده میزبانی از رویدادهای بین المللی هنری است

استاندار خراسان شمالی در دیدار رییس حوزه هنری از آمادگی استان خراسان شمالی برای میزبانی از رویدادهای بین المللی هنری خبر داد.

تاریخ ارسال : 1398/8/19

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، استاندار خراسان شمالی در دیدار با رییس و جمعی از مدیران حوزه هنری از آمادگی این استان برای  میزبانی از رویدادهای بین المللی هنری خبر داد و گفت: 15 سال از تولد خراسان شمالی می گذرد، اما در برخی بخش های استان کار آنچنانی انجام نگرفته و توقع انجام آن نیز در مردم از بین رفته است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه اولویت نخست امنیت و اشتغال است، نمی توانیم فرهنگ، هنر و ورزش را تعطیل کنیم و چند نسل را از آن چه که دوست دارند و مستعد هستند محروم کنیم.

 استاندار خراسان شمالی از اعلام آمادگی استاندار برای توسعه فیزیکی به غیر از مرکز استان سخن گفت و خواستار انعقاد تفاهم نامه با حوزه هنری کشور تا یک هفته آینده شد.

وی ادامه داد: در زمینه تامین بودجه به شکل سخت افزاری و نرم افزاری پای کار هستیم. استان خراسان شمالی برای میزبانی از دو رویداد بین المللی آمادگی دارد. برای اجرای برنامه های تعریف شده از سوی حوزه هنری استان نیز با همراهی حوزه هنری کشور پای کار هستیم، اگرچه بودجه نداریم اما به ضرورت آن واقف هستیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش خواستار تعریف بسته ای دایمی برای 43 درصد جمعیت روستایی از سوی حوزه هنری استان شد تا این بخش از جامعه نیز از فعالیت های فرهنگی و هنری محروم نمانند.

 رییس حوزه هنری کشور نیز در این دیدار به جوان بودن حوزه هنری خراسان شمالی و تازه تاسیس بودن آن نسبت به دیگر نهادهای موجود در استان اشاره و تصریح کرد: با وجود همه کمبودها، حوزه هنری خراسان شمالی در فهرست حوزه های هنری کشور، از جایگاه خوبی به لحاظ تولیدات و معرفی هنرمندان و نویسندگان برخوردار است.

مومنی شریف از این که خراسان شمالی در زمینه کاریکاتور زبانزد و نمونه است، سخن گفت و این اتفاق را نشان از ظرفیت بالای استان در بعد هنر دانست و افزود: این وظیفه ما مسئولان است که کمک کنیم تا با توجه به استعدادهای فراوان در این خطه شاهد رشد و شکوفایی آن ها در این عرصه باشیم و خراسان شمالی بدرخشد.

وی به شاخص های توسعه در بعد فیزیکی سالن های سینما و فضاهای فرهنگی و هنری هم اشاره کرد و خواستار توسعه فضاهایی از این دست در استان شد.

وحید نمازی رییس حوزه هنری استان هم در این دیدار، مکتوبات را شاخص ترین حوزه فعالیت حوزه هنری برشمرد و افزود: 60 عنوان کتاب در حوزه مکتوبات ادبیات جنگ با تراز ملی تولید شد.

وی حضور قومیت های مختلف را شاخص فرهنگی دانست که موجب غنای فرهنگی استان شده است و ادامه داد: این غنای فرهنگی طراوتی به تولیدات ما داد که بسیاری از آن ها هم چون آبنبات هلدار و دارچینی و ... در سطح ملی دیده شد.

دبیر اجرایی جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور از این که این جشنواره جایگاه ویژه ای به استان در زمینه کارتون و کاریکاتور داده است، افزود: این جشنواره تنها رویداد تخصصی در رشته کارتون و کاریکاتور در سطح کشور  است که امیدواریم با حمایت های ملی و استانی در فاز نخست با جذب حمایت ها به سمت بین المللی حرکت و استان را در سطح جهان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه های اجتماعی نیز با حمایت های استانداری توانستیم رویدادی را ویژه مناطق محروم برگزار کنیم.

وی از وضعیت زیرساخت های فرهنگی و سرانه پایین فضاهای فرهنگی در استان سخن گفت و افزود: استان فاقد سینما و سالن های تخصصی است، اما استاندار در زمینه توسعه کلید واژه جهش توسعه ای را مدنظر قرار دادند که یک بخش از آن توجه به توسعه فرهنگی و نوید بخش است.