بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

Ar En

برگزیده جشنواره شعر و داستان انقلاب: آموزش و تربیت استعدادها در جشنواره‌های ادبی ضروری است

برگزیده یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب معتقد است، تأکید بر شناسایی استعدادها و آموزش در جشنواره ها یک امر ضروری است و مهمترین خروجی و نتیجه آنها محسوب می‌شود.

تاریخ ارسال : 1399/3/19

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیام جهانگیری که در یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب موفق به کسب رتبه اول برای مجموعه شعر «دهان زخمی تفنگ» شده بود، درباره این اثر و تجربه حضور در این رویداد گفت: «دهان زخمی تفنگ» مجموعه شعری آزاد شامل اشعاری در حوزه‌های آیینی، اجتماعی و... است. در این مجموعه سعی کرده‌ام نگاهی به انسان امروز داشته باشم.

وی درباره کیفیت برگزاری جشنواره شعر و داستان انقلاب افزود: جشنواره شعر و داستان انقلاب از جمله جشنواره‌های تخصصی موضوعی در حوزه ادبیات است و من بارها در این رویداد شرکت کرده‌ام. پیش از آغاز به کار این جشنواره جای خالی اتفاقی که موضوعات انقلابی را در حوزه ادبیات بررسی کند، به شدت احساس می‌شد. همچنین استقبال خوبی هم نسبت به جشنواره شعر و داستان انقلاب صورت می‌گیرد. شاعران و نویسندگان آن را رصد می‌کنند تا در صورت انتشار فراخوان در آن مشارکت داشته باشند.

وی درباره ادغام بخش‌های شعر و داستان در این رویداد نیز توضیح داد: به نظرم تفکیک بخش‌ها جشنواره را تخصصی‌تر می‌کند. اما اگر همزمان با ادغام دو بخش شعر و داستان کارگاه‌های آموزشی و رویدادهای جانبی در هر دو بخش فراموش نشود و به قوت خود باقی بماند، مطلوب است.

جهانگیری با تأکید بر ضرورت برگزاری رویدادهای مشابه در شهرهایی غیر از تهران گفت: در شهر ما یعنی اردبیل شاعران زیادی فعالیت می‌کنند و جوانانی که اگرچه تجربه کمتری دارند اما به ادبیات علاقه‌مند هستند، فعال‌اند اما در شهرستان کمتر اتفاق و رویدادی مرتبط با حوزه شعر برگزار می‌شود و معمولاً محدود به جلسات هفتگی و شب شعرهای حوزه هنری است که آن هم به دلیل کرونا مدت‌ها است که برگزار نمی‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: تأکید بر شناسایی استعدادها و آموزش در جشنواره‌ها یک امر ضروری است و مهمترین خروجی و نتیجه آنها محسوب می‌شود. خوشبختانه در جشنواره شعر و داستان انقلاب و جوان سوره این نتیجه لحاظ می‌شود و اساتید خوبی به تدریس می‌پردازند.

پیام جهانگیری پیش از مجموعه رباعی «تردید مکن که انتخاب خوبی است» را روانه بازار نشر کرده است. دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و مؤسسه سپهر سوره برگزار می شود. دبیری این جشنواره را در بخش شعر علی‌محمد مؤدب و در بخش داستان حسینعلی جعفری برعهده دارند.