بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

درگذشت طراح صحنه و مدرس سینما

محمود فتح نیا، طراح صحنه، کارگردان سینما و تلویزیون و فعال فرهنگی و هنری، صبح سه شنبه دوازدهم اسفندماه، بعد از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

تاریخ ارسال : 1399/12/12

به گزارش سپهر سوره هنر، مرحوم فتح نیا، طراحی صحنه رویدادها و جشنواره های   بسیاری را در سازمان ها و نهادهای فرهنگی و هنری مختلف کشور برعهده داشت که از جمله آنها می توان به طراحی و اجرای دکورهای جشنواره‌های 100، تئاتر ماه، رویش، شعر و داستان جوان، شعر و داستان انقلاب و جشنواره طنز و کاریکاتور  در حوزه هنری  اشاره کرد.

بنابراین گزارش،  مرحوم فتح نیا ، دانش آموخته دانشکده سینما و ئتاتر در رشته کارگردانی سینما بود و سالیان متمادی به تدریس در دانشگاه و دبیری آموزش و پرورش اشتغال داشت و در رشته های طراحی صحنه و معماری تدریس می کرد.

مرحوم فتح نیا علاوه بر فعالیت گسترده در زمینه طراحی صحنه جشنواره ها و نمایش های صحنه ای، در  زمینه کارگردانی سینما نیز فعالیت داشته و برخی از فیلم های وی برنده جوایزی شده بود.

 این فعال فرهنگی و هنری ، همچنین از فعالان عرصه مدرسه سازی بوده و بواسطه فعالیتش در آموزش و پرورش، در طرح ساخت مدرسه ایرانمهر با شعار «به جای ترقه‌بازی، مدرسه‌سازی» مشارکت فعالی داشت.