بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری: جشنواره کارتون و کاریکاتور خراسان شمالی قابلیت بین‌المللی شدن دارد

سید مسعود شجاعی طباطبایی معتقد است به واسطه ظرفیت‌های موجود در خراسان شمالی، وقت آن رسیده است تا جشنواره کارتون و کاریکاتور خراسان شمالی در ابعاد بین‌المللی برگزار شود.

تاریخ ارسال : 1398/8/14

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور ضمن ابراز خرسندی از تلاش دوستان و هنرمندان برجسته این خطه، به اتفاق‌های خوبی که در حوزه کارتون و کاریکاتور این خطه رقم خورده است، اشاره و تصریح کرد: رویدادهای هنری در حوزه کاریکاتور آن قدر پُررنگ بوده است که کاریکاتوریست‌های ایرانی و خارجی به خوبی خراسان شمالی را می‌شناسند و این به راحتی به دست نمی‌آید، مگر با دقت نظر بالای دست اندرکاران جشنواره.

وی به مزیت‌های این جشنواره در خراسان شمالی نسبت به دیگر جشنواره‌های کاریکاتور در نقاط مختلف پرداخت و حضور هنرمندان جوان حتی در داوری‌ها و آغاز فعالیت قبل از پایان یافتن هر دوره از جشنواره را به واسطه گام برداشتن برای شناسایی استعدادها و تعامل مستمر با آن‌ها تا معرفی ظرفیت‌ها اتفاق مبارکی دانست که نمی‌توان نادیده گرفت.

شجاعی طباطبایی بهره‌گیری از مجله کارتون را که در آن آخرین اخبار و رویدادها از زبان کاریکاتوریست‌ها مطرح می‌شود، از اقدامات ارزنده در این جشنواره که به جذابیت کار افزوده است، دانست.

وی خاطرنشان کرد: در واقع جشنواره کاریکاتور توانسته است بسترساز شکوفایی استعدادها باشد و ظرفیت‌های مختلف را در عرصه ملی معرفی کند.

شجاعی طباطبایی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان بر این باور که وقت آن رسیده است تا این جشنواره در سطح بین‌المللی برگزار شود و در این راستا باید موضوعاتی متناسب با فضای بین‌المللی در نظرگرفته شود.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری سال‌هاست نگاه جدی نسبت به نسل جوان دارند، تصریح کرد: وظیفه ماست که نسبت به این مقوله توجه جدی داشته باشیم. یکی از اتفاق‌های موثر در این راستا، بهره‌گیری از زبان هنر است و در این میان، زبان کارتون و کاریکاتور، به واسطه این که از صراحت خاصی برخوردار، زبان ویژه‌ای است.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ادامه داد: به نظر می‌رسد هنرمندان کارتونیست نسبت به دیگر شاخص‌های هنری مهجور واقع شده اند، بنابراین موظف هستیم تا توجه جدی‌تری داشته باشیم، زیرا در تحقق بیانه نقش مسئولان پررنگ تر است.

وی خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش کرد که اغلب هنرمندان ما و در اصل افتخارآفرینان اصلی عرصه کارتون و کاریکاتور جوانان هستند.

آیین معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاه دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی شنبه 18 آذر ماه از ساعت 18 در تالار فرهنگی هنری حافظ شهرداری بجنورد برگزار می شود.