بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

ختتامیه «استاپ‌موشن خانگی»| بهادری: جشنواره «استاپ‌موشن خانگی» کنش است نه واکنش

بهنام بهادری دبیر هنری نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» در مراسم اختتامیه این رویداد که عصر امروز ۲۲ اسفندماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، گفت: جشنواره «استاپ‌موشن خانگی» به زودی در کشور و دنیا جای خود را باز می‌کند، اما باید برای نتایج بهتر استمرار داشته باشد و هر ساله برپا شود.

تاریخ ارسال : 1399/12/24

بهادری با تأکید بر اهمیت استمرار برپایی این جشنواره برای دستیابی به نتایج بهتر و عمیق‌تر گفت: هر رویدادی برای ثمر دادن به تداوم حیات نیاز دارد و جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» هم از این قانون مستثنی نیست. برنامه‌های متنوعی در راستای حفظ آمادگی شرکت‌کنندگان و تقویت آنها ضمن جذب استعدادهای تازه خواهیم داشت.

دبیر هنری نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» در توضیح بیشتر برنامه‌های آموزشی این رویداد افزود: بی‌شک کارگاه‌هایی در سطوح داخلی و بین‌المللی برپا می‌کنیم و آموزش و تربیت و پرورش را در دستور کار داریم. برای انجام این امور نیاز به حمایت‌های نهادهای مربوطه داریم تا این حرکت به توان بهتری به کار خود ادامه دهد.

بهادری در ادامه گفت: استاپ‌موشن تکنیکی مناسب برای تولیدات خانگی است و در هر شرایطی قابلیت کار دارد.

بهادری با انتقاد از بسیاری از رویدادهایی که معمولاً واکنش به یک کنشی هستند گفت: این جشنواره کنش است و به جای واکنش عمل می‌کند.

وی در پایان گفت: ما نمونه این جشنواره را در جشنواره فیلم ۱۰۰ داشته‌ایم که از نمونه‌های موفقیت‌های عملی آن است. نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» می‌تواند موفقیت‌های مشابه را کسب کند.

گفتنی است، نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال برگزار شد.