بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

معاون هنری حوزه هنری: جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور ویترینی برای هنرمندان ملی است

معاون هنری حوزه هنری جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور را ویترینی برای دیده شدن آثار هنرمندان ملی دانست و گفت: بهره‌گیری از کارتون و کاریکاتور به عنوان هنری جذاب و در عین حال دارای محتوا برای پیگیری دغدغه‌های مهم کشور و رهبری اقدامی شایسته و مهم است.

تاریخ ارسال : 1398/8/14

 به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» را مهم‌ترین رویداد تخصصی برای ثبت اعتبار ملی در فضای استانی دانست و تصریح کرد: معمولا هنرمندان نامی در جدول برنامه‌هایشان، جشنواره‌های استانی را کم‌تر می‌بینند، اما وقتی برگزاری جشنواره‌ای در یک استان تعریف می‌شود و به طور تخصصی و دقیق فعالیت می‌کند، در جدول زمانی هنرمندان برجسته آن رشته نیز قرار می‌گیرد و جشنواره کارتون و کاریکاتور خراسان شمالی از جمله این رویدادهاست.
وی اعتبار ملی به دست آمده در این جشنواره را مدیون هنرمندان متخصص، برنامه‌ریزی دقیق، انتخاب موضوعات و سوژه‌های روزآمد دانست و ادامه داد: خروجی مناسب و اجرای درست و در نظر گرفتن زمان‌بندی دقیق برای ارسال کارها، مدیریت اقتصادی و همچنین طراحی نکردن جشنواره‌ای پر هزینه را از دیگر مزایای جشنواره سراسری کارتون کاریکاتور است که به تداوم آن منجر شده است و امیدوارم در سال‌های آینده در بعد بین‌المللی برگزار شود.
معاون هنری حوزه هنری لازمه بین‌المللی شدن این جشنواره را برقراری تعاملات و نگاه جدید به جشنواره دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به استعدادها، ارتباطات و اعتباری که این جشنواره به دست آورده است، به طور قطع این ظرفیت را پیدا خواهد کرد تا هنرمندانی که آثار فاخری تولید می‌کنند در سطح بین الملل، به خود جذب کند.
وی با بیان این که حوزه هنری خراسان شمالی تا امروز با بضاعت خود توانسته این جشنواره را به سطح ملی برساند و در تقویم ملی هنرمندان جای دهد، بیان کرد: جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور اگر بخواهد سکوی بلندتری را هدف‌گذاری کند به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد و مسئولان استان باید قدر این جشنواره را بدانند و برای پرورش و تقویت این برند، در استان گام بردارند، زیرا این برند متعلق به کل ایران است و این ظرفیت را دارد که در ابعاد بین‌المللی برگزار شود.
معلمی ادامه داد: جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور حوزه هنری جشنواره‌ای فرم‌زده نیست و محتوا و پیام خوبی دارد. بهره‌گیری از کارتون و کاریکاتور به عنوان هنری جذاب و در عین حال دارای محتوا برای پیگیری دغدغه‌های مهم کشور و رهبری اقدامی شایسته و مهم است.   
وی در پایان اشاره کرد توسعه این جشنواره وابسته به تخصص، تعهد، پی‌گیری هنرمندانه و اراده هنری در استان است و مسئولان می‌توانند با کمک‌هایشان این اتفاق را به رویدادی بزرگ‌تر، موثر‌تر و سرنوشت‌ساز‌تر کنند.
دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی نیمه دوم آبان ماه برگزیدگان خود را در بجنورد معرفی می کند.
این جشنواره به همت حوزه هنری خراسان شمالی و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر به دبیری هنری عباس ناصری و دبیری اجرایی وحید نمازی برگزار می شود.