بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

العربية English

پایان آخرین مرحله داوری مسابقه بین المللی کارتون « ما کرونا را شکست می دهیم» برگزیدگانش را شناخت

با پایان آخرین مرحله داوری آثار مسابقه بین المللی کارتون « ما کرونا را شکست می دهیم»، برگزیدگان این مسابقه مشخص شدند، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با بیان این خبرافزود: به زودی اختتامیه این مسابقه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

تاریخ ارسال : 1399/6/3

سید مسعود شجاعی طباطبایی - مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری- در توضیح چگونگی برگزاری این مسابقه بین المللی گفت: کارهای اجرایی مربوط به مسابقه بین المللی کارتون« ما کرونا را شکست می‌دهیم»، چند روز بعد از شیوع کرونا، با همفکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع شد که خوشبخانه این اتفاق هنری با همراهی مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان ارشاد اسلامی، مرکز روایت فتح ،شبکه مجازی آی گپ ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نهاد ریاست جمهوری روبرو شد و« سپهر سوره هنر» حوزه هنری نیز به عنوان مجری ، کار را شروع کرد .

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، وی افزود : « بعد از اطلاع رسانی ، با استقبال هنرمندان 88 کشور روبرو شدیم و 4200 اثر دریافت شد که در نخستین مرحله تیم داوری متشکل از 4 نفر از داوران ایرانی و 5 نفر از هنرمندان خارجی، داوری آثار را شروع کرد که در مرحله ابتدایی  2200 اثر به سایت راه یافتند.

به گفته مدیرمرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در مراحل بعدی جهت ارایه در نمایشگاه و چاپ اثر در کتاب ویژه مسابقه، 388 اثر و درمرحله بعد 47 هنرمند به عنوان  فینالیست انتخاب شدند و در آخرین مرحله داوری نیز 3 نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند که جوایز نفرات اول تا سوم 1500 ، 1000 و 500 یورو و لوح تقدیر و تندیس است وعلاوه بر این به 7 نفر از هنرمندان ایرانی که مشارکت جدی در مسابقه داشتند جایزه نقدی تعلق می گیرد.

آماده برگزاری اختتامیه هستیم

شجاعی طباطبایی در ادامه درباره مراحل اجرایی برگزاری اختتامیه گفت: کارهای مربوط به برگزاری اختتامیه به پایان رسیده اما چون امکان برگزاری حضوری مراسم وجود ندارد ، آماده برگزاری اختتامیه به صورت اینترنتی هستیم.

 دبیر مسابقه بین المللی کارتون « ما کرونا را شکست می دهیم» در ادامه افزود:  به نظرم برگزاری این مسابقه در روزهای کرونایی اتفاق بسیار خوبی بود که رخ داد و این کار روحیه بخش از آن جهت که به مدافعان سلامت و کادر پزشکی ، پرستاری و درمان توجه می کرد و در عین حال توصیه های بهداشتی خوبی درباره رعایت فاصله اجتماعی داشت و مسایل سیاسی را نیز مطرح می کرد، کار بسیار ارزنده ای است.

 وی در مورد چاپ کتاب جشنواره نیز گفت : کتاب نفیس آثار در 387 صفحه چاپ شده که این کتاب برای فینالیست ها ارسال خواهد شد و pdf آثار با کیفیت قابل چاپ در اختیارسایر شرکت کنندگان هم قرار می گیرد.

به گفته مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ،  نتایج مسابقه درسایت www.irancartoon.com قابل مشاهده است .