بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

پوشش خبری گسترده مسابقه « فلسطین تنها نیست» حضور خبرنگاران 15 رسانه خارجی و 32 رسانه داخلی

حضور خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران 15 رسانه خارجی و32 رسانه داخلی برای پوشش نشست رسانه‌ای مسابقه « فلسطین تنها نیست» نشانگراهمیت این رخداد مهم فرهنگی وهنری در سطح جهانی است، رخدادی که حوزه هنری انقلاب اسلامی، فراخوان حضور در آن را اعلام کرده است.

تاریخ ارسال : 1399/7/2

به گزارش روابط عمومی «سپهر سوره هنر» روز سه شنبه یکم مهرماه، نشست رسانه‌ای مسابقه بین‌المللی «فلسطین تنها نیست» در سالن «سوره » حوزه هنری برگزار شد تا به صورت رسمی، فراخوان حضور در این مسابقه اعلام شود.

در این نشست رسانه‌ای که با حضور محمدمهدی دامان، رئیس حوزه هنری وسید مسعود شجاعی طباطبایی ، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر این مسابقه، برگزار شد، رئیس حوزه هنری درباره هدف از برگزاری این مسابقه بین المللی گفت:«حوزه هنری، بانی مسابقه‌ و رویدادی فرهنگی و هنری است تا با صدای بلند از اقصی نقاط این کره خاکی، پیام«فلسطین تنها نیست» مخابره شود، بنده به نمایندگی از حوزه هنری و جامعه هنری ایران اسلامی، از همه هنرمندان آزاده جهان، از همه دوستداران انسانیت و انسان دعوت می‌کنم تا با زبانی رسا و به شیوه هنری، پیرامون این خیانت نابخشودنی سخن بگویند و از همه هنرمندان فیلم‌ساز، گرافیست‌ها، کاریکاتوریست‌ها، نویسندگان و شعرا دعوت می‌کنم تا رویای آن روزی که نزدیک است ان‌شاءالله و فلسطین به فلسطینیان باز خواهد گشت را به تصویر بکشند».

 در ادامه، سید مسعود شجاعی طباطبایی - مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری  و دبیر این مسابقه- با بیان توضیحاتی درباره این مسابقه گفت:« در نظر داریم پویش مردمی ای را شکل دهیم و هشتگ «فلسطین تنها نیست» را به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی فعال می‌کنیم. همچنین محصولات متنوعی به اشکال مختلف همچون موشن گرافیک، انیمیشن و ... ارائه می‌شود».

15 خارجی ، 32 داخلی

یکی از نکات قابل توجه این نشست رسانه ای، حضور 15 رسانه خارجی از شبکه های تلویزیونی و خبرگزاری های بزرگ کشورهای لبنان، آمریکا، چین،عراق، افغانستان، کانادا، آلمان، روسیه و ترکیه بود.

علاوه بر این، 32 رسانه داخلی شامل شبکه های تلویزیونی و رادیویی، خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب، این برنامه را پوشش خبری دادند.

پوشش گسترده این نشست خبری از سوی رسانه های خارجی و داخلی، بیانگراهمیت برگزاری این حرکت فرهنگی در فضای بعد از انتشار کاریکاتورهای موهن در یک نشریه فرانسوی و صلح برخی کشورهای عربی با رژیم صیهونیستی است  که اعتراضات گسترده ای را در سراسر دنیا سبب شده است.