بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

جشنواره عکس"ما می توانیم" برگزیده های خود راشناخت

تاریخ ارسال : 1393/10/29

مراسم افتتاحیه و معرفی نفرات برتر هشتمین جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم " عصر امروز دوشنبه 29 دی ماه  در گالری شمار 1 خانه عکاسان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری  دراین مراسم که  عصر امروز دوشنبه 29 دی ماه در گالری شماره 1 خانه عکاسان برگزار شد سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان و دبیر هنری جشنواره ضمن تشکر اززحمات مدیریت پیشین خانه عکاسان در شکل گیری و پیشبرد این جشنواره عنوان کرد: مفهوم توانستن از نظر موضوعی خیلی تعریف وسیعی دارد و اگر عکاسان ما بخواهند بدون تعریف آن اقدام به عکاسی در خصوص  موضوع جشنواره کنند  با عث می شود که از معنی اصلی آن دور شویم.

وی ادامه داد: برای این که در برداشت از مفهوم "ما می توانیم" به درک صحیحی برسیم باید ابتدا عکاسان فراخوان  جشنواره را برای خود خوب تعریف کنند. نکته ای که در فراخوان این جشنواره آمده  بود به موضوع پیشرفت های ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و ... اشاره داشت که با توجه به عکس های رسیده در مجموع آثار خوبی را شاهد بودیم.

مدیر خانه عکاسان  برگزاری جلسات و نشست هایی  با عکاسان را در تبیین موضوع جشنواره مفید دانست و گفت:  در آثار این دوره وجود نگاه انتزاعی در آثار بسیاری از عکاسان وجود داشت که مورد قبول داوران نبود. برگزاری این جلسات کمک می کند تا عکاسان را به درک درستی از موضوع جشنواره هدایت کند تا توانستن که در تمام ا گستره ایران اسلامی نهفته است خود را به جلوه بکشد.

باقری  با بیان اینکه نمایش حضور "ما می توانیم " ابعاد بسیاری دارد، اظهار داشت: برای این موضوع می توان سوژه های بسیاری را متصور بود که عکاس با نگاه متفاوت  خود می تواند آنها را ثبت کند.ممکن است یک عکس ورزشی جلوه ای از ما می توانیم را در خود داشته باشد یا بیماری که با بیماری اش مبارزه می کند. این ها همه مواردی است که با اندکی نگاه متفاوت می توان در اطراف خود مشاهده کرد.

وی  دراین رابطه افزود: فکر می کنم تبیین موضوع این جشنواره  با حضور کارشناسان صاحب نام و متخصص عکاسی می تواند به بسط دادن این موضوع در میان سایر عکاسان کمک کند و بهتر این موضوع را برای آنها نمایان سازد و در دوره های آتی با طیف وسیع تری از آثاری با موضوعات سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و ... روبرو باشیم.

در ادامه این مراسم کلیپی پخش شد  که در آن داوران این دوره و دوره های گذشته  و همچنین چند عکاس منتخب دوره های گذشته نکاتی را پیرامون جشنواره مطرح کردند و در ادامه مراسم با حضور آقای اکبر ناظمی از عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان از عکاسان برتر جشنواره تقدیر به عمل آمد.

آراء هیئت داوران هشتمین جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم"  به شرح ذیل است:

 رتبه سوم و لوح تقدیر و جایزه 10 میلیون ریالی توسط قدیر وقاری شورجه از خراسان رضوی کسب شد.

رتبه دوم و لوح تقدیر و جایزه 15 میلیون ریالی به جاوید نیکپور از تهران اهدا شد.

رتبه اول  و لوح تقدیر و جایزه 20 میلیون ریالی  توسط محد صابر شیخ رضایی از تهران کسب شد.