بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

بچه های مسجد در صدد احیای تئاتر اخلاقی در کشور است

تاریخ ارسال : 1395/12/11

حمید نیلی دبیر جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد معتقد است؛ اجرای نمایش های منتخب این جشنواره  در مناسبت های مختلف خون تازه ای به جریان تئاتر دینی و اخلاقی کشور می بخشد.

 حمید نیلی دبیردوازدهمین جشنواره تئاترمردمی بچه های مسجد در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری سپهر سوره هنر، 16 اسفندماه را زمان بازبینی آثار اعلام شده توسط  استان ها به مرکز اعلام کرد و گفت: طبق متن فراخوان هر استان باید 3 نمایش ا به مرکز معرفی کنند ولی الزاما به این معنا نیست که اگر نمایش های بیشتری هم شایستگی  شرایط حضور در این مرحله را داشته باشند استان ها معرفی نکنند.

وی ادامه داد: تاکنون استان های مازندران و  کهکیلویه و بویر احمد در قالب همایش استانی اقدام به اجرای همگانی اثار و انتخاب آن ها کرده اند که جا دارد از آن ها نهایت تشکر را داشته باشم و تا چند روز آینده هم سایر استان ها اثار خود را یا در قالب همایش استانی، انتخاب و یا فیلم آن ها را جهت بازبینی به تهران ارسال می کنند.

وی شکوفا شدن این جشنواره را نیازمند همکاری همه جانبه با نهادهای فرهنگی و هنری دانست و بیان داشت: تاکنون دربه سرانجام رساندن این جشنواره شورای فرهنگ عمومی کشور، کانون فرهنگی مساجد و تشکل های مرتبط با امور مساجد آمادگی خود را برای حمایت از جشنواره اعلام داشته اند و امیدواریم که در آنیده ای نزدیک و در دوره های آتی هم از کمک نهادهای بیشتری در امر برگزاری جشنواره برخوردار شویم.

تهیه کننده نمایش "اروند خون" برگزاری این جشنواره را در راستای تداوم و استمرار هنر دینی عنوان کرد و اظهار داشت: البته این جشنواره  به هنر دینی خیلی بسته نگاه نمی کند بلکه توجه به مسائل اخلاقی را هم ذیل این موضوعات قرار می دهیم و هر تئاتری که به این مسائل نزدیک تر باشد می تواند در این جشنواره حضور داشته باشد.

دبیر دوازدهمین جشنواره بچه های مسجد تأکید کرد: با توجه به سیاست های ریاست مرکز هنرهای نمایشی در نظر داریم تا این اتفاق فقط مختص به چند روز جشنواره نباشد بلکه در طول سال و در مناسبت های مختلف با حمایت از اثار و فراهم آوردن شرایطی برای اجرای آن ها ، خون تازه ای به جریان تئاتر دینی و اخلاقی کشور ببخشیم و حتی در این راستا تا چند سال آینده در فضای تئاتر حرفه ای کشور جریان ساز باشیم.

گفتنی است؛ این جشنواره در تاریخ  20 تا 26 فروردین و همزمان با هفته هنر انقلاب در سطح مساجد تهران به نمایش در می آید و در سه بخش بازیگری ، کارگردانی و طراحی پوستر هم جوایزی به نفرات برتر اهدا می شود.

 برای اطلاع ازمهمترین اخبار جشنواره ها و محافل حوزه هنری ما را در کانال تلگرامی دنبال کنید