بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

محمد رنجبران: خدمت «بچه های مسجد» به تئاتر فراموش شدنی نیست

تاریخ ارسال : 1397/05/23

به گزارش روابط عمومی موسسه سپهر سوره هنر، محمد رنجبران کارگردان نمایش «شبی که دلی شکست» که برنده جایز ویژه فرج الله سلحشور در سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی «بچه های مسجد»  شد، بیان کرد: مهم‌ترین نقطه‌ قوت جشنواره‌ تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، حضور و شناسایی جوانان و گروه‌‌های گمنام اما مستعد و علاقه‌مند است. این افراد گرچه با جریان تئاتر حرفه‌ای فاصله زیادی دارند اما به دلیل شور و انرژی‌شان می‌توانند آینده‌سازان تئاتر كشور باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: تئاتر در كشور ما چه در بخش حرفه‌ای و چه در عرصه‌ آماتور، از ضعف متن و نمایشنامه رنج می‌برد. پیشنهاد می‌كنم حالا كه جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد شكل گرفته است، از پتانسیل جوانان حاضر در این رویداد برای نگارش ‌نمایشنامه‌هایی با مضامین دینی و اخلاقی استفاده كنیم. در این صورت در جشنواره‌‌های آتی، به جای استفاده از متن‌های آماده می‌توان از ایده‌های خود جوانان مسجدی استفاده كرد. باید با این جوانان به گپ‌وگفت نشست و ایده‌هایی كه قابلیت نمایشی شدن را دارند انتخاب كرد و با كمك و مشورت اساتید راهنما آن ایده‌ها را به نمایشنامه‌های خوب و موثر تبدیل كرد.

رنجبران در ارتباط با موفقیت کسب جایزه  ویژه سلحشور، بیان کرد: دریافت این جایزه برای من و گروه هم خیلی مهم بود. فرج الله سلحشور خودش از مولفان آثار نمایشی تلویزیون و تئاتر بود. امیدوارم بچه های مسجد همواره به آیندگان این سرزمین خدمت کند و در این شرایط سخت بستر رشد و پیشرفت را بیشتر از گذشته در مقابل آنها قرار بدهد. اما صراحتا این نکته را اعلام می کنم خدمت «بچه های مسجد» به تئاتر فراموش شدنی نیست.