بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

آسمان كرمان ستاره باران شد

تاریخ ارسال : 1393/04/03

تالار عماد شهر كرمان عصر روز دوشنبه دوم تیرماه شاهد برگزاری مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان سوره بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری حوزه هنری به كرمان، در این مراسم مدیران و مسئولان حوزه هنری، داوران جشنواره شعر و داستان سوره ، فلاح مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی كرمان، حجت الاسلام حجتی كرمانی و تعداد زیادی از شاعران و نویسندگان جوان و علاقمندان به ادبیات حضور داشتند.

جشنواره باید محلی برای رفاقت های ادبی باشد نه رقابت های ادبی

این مراسم با اجرای گروه موسیقی "ارفع كرمانی" آغاز شد و در ادامه سعید بیابانكی دبیر هنری جشنواره شعر و داستان جوان سوره در سخنانی گفت: شهر كرمان برای من یادآور یكی از بهترین خاطرات زندگیم است چرا كه اولین حضورمن در عرصه شعر در كنگره شعر دانشجویان كشور در شهر كرمان بود و در آن جا توانستم محمدرضا عبدالملكیان، شاعری كه اشعار او را از رادیو گوش می كردم و همیشه آرزو داشتم او را از نزدیك ببینم را ملاقات كردم. وی ادامه داد: علاقمندم انگیزه دیدار شاعران بزرگ در جشنواره در نسل شاعران جوان تقویت شود نه اینكه كسب جایزه صرفا انگیزه ای برای حضور در جشنواره باشد كه متاسفانه این مشكلی است كه در نسل جوان وجود دارد. به گفته بیابانكی جشنواره باید محلی برای رفاقت های ادبی باشد نه رقابت های ادبی. بیابانكی با بیان اینكه یكی از ویژگی های این دوره  از جشنواره استفاده از ظرفیت های داوری در  8 استان كشور بود، گفت: از هیات داوران جشنواره كه از بهترین های شعر، ادبیات، نقد و ترانه سرایی بودند و با حضور خود به جشنواره ما اعتبار دادند، تشكر می كنم. وی با اشاره به اینكه كرمان مركز و ماوای شاعران بزرگی بوده است، گفت: وظیفه دارم از دو شاعر كرمانی كه از میان ما رفته اند یاد كنم:«طاهره صفارزاده و محمد ابراهیم باستانی پاریزی» كه به تازگی او را از دست داده ایم. در ادامه این مراسم محمدرضا عبدالملكیان یكی از داوران این دوره  از جشنواره كه برای اهدای جایزه به یكی از برگزیدگان به روی سن آمده بود در سخنان كوتاهی گفت: بیش از 4 دهه در عرصه شعر فعالیت كرده و در جشنواره های مختلفی حضور داشته ام كه جشنواره شعر و داستان جوان سوره یكی از این جشنواره ها بوده است. وی افزود: از همه كسانی كه در برگزاری این جشنواره نقش داشته اند تشكر می كنم زیرا خاطره زیبایی برای من به یادگار گذاشتند. در ادامه عبدالملكیان و میرشكاك دیگر داوران جشنواره قطعاتی از اشعار خود را برای حاضران قرائت كردند. محمد حمزه زاده معاون هنری حوزه هنری نیز كه با دعوت مجری مراسم برای اهدای جایزه یكی از برگزیدگان به روی سن آمده بود، گفت: جا دارد در این مراسم از زنده یاد امیرحسین فردی یادی بكنیم. او نویسنده بزرگ و امیر و عمار ادبیات انقلاب اسلامی بود. حمزه زاده افزود: امیدوارم جشنواره شعر و داستان جوان سوره كه از مهمترین جشنواره های حوزه هنری است عمر پایداری داشته باشد و به راه خود ادامه دهد. یادآور می شود دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره روز اول تیرماه در كرمان آغاز  و عصر روز دوم تیرماه با معرفی برگزیدگان به كار خود پایان داد.