بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

پایان داوری بخش شعر«جشنواره شعرو داستان انقلاب » / تقدیر از برگزیدگان در بهمن ماه

با پایان مرحله داوری نهایی بخش شعر« جشنواره شعر و داستان انقلاب»، آثار برگزیده مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه ای که در بهمن ماه برگزار می شود از آنها تقدیر شود.

تاریخ ارسال : 1399/10/23

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، دبیر علمی بخش شعر«جشنواره شعرو داستان انقلاب» با اعلام اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره گفت: تلاش کردیم تا در سه بخش زیر مجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و با سابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند.

در دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن ماه 99 برگزار خواهد شد ،8 نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.

در این دوره از جشنواره که آقای «علی محمد مودب » دبیری بخش شعر آن را برعهده دارد، در بخش شعر «کودک و نوجوان» خانم مریم زندی و سید حبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی»، زکریا اخلاقی، خانم تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفانپور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند.

بنابراین گزارش ، در بخش شعراین جشنواره، شاعران اشعار خود را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی ، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و... ) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

تعداد آثار شرکت کننده

به گزارش دبیرخانه جشنواره شعر و داستان انقلاب، در بخش شعر149 شاعر با 356 اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، 109 اثر و در بخش تک اثر کلاسیک 170 اثر ارسال شده بود، در بخش‌های مجموعه اثر نو ، مجموعه اثر کلاسیک ، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان مجموعا 77 اثر شرکت کرده بودند.

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان‌های استان های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، 30 اثر به داوری نهایی راه یافتند.

اعلام نتایج و اختتامیه

اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب که از معتبرترین جشنواره ها در حوزه شعر و داستان کشور محسوب می شود، قرار است در بهمن ماه 1399 برگزار شود.