بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

کریمی صارمی: "ما می توانیم" جلوه گر حضور ایرانی ها در پیشرفت کشور است

تاریخ ارسال : 1393/09/19

عکاسان با ثبت دستاوردهای مراکز علمی، دانشگاهی، صنایع و...   جلوه عظیم حضور ایرانی ها در مسیر پیشرفت کشوررا در "ما می توانیم" به تصویر در می آورند.

علیر ضا کریمی صارمی داور چند دوره جشنواره سراسری "عکس ما می توانیم" در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، موضوعی برگزار شدن جشنواره را از محاسن آن دانست و خاطر نشان کرد: "ما می توانیم" به صورت تخصصی و منحصر به فرد به نشان دادن پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران از دریچه دوربین عکاسان توجه دارد. در ایران جشنواره هایی هستند که بخشی از فراخوان خود را به این موضوع اختصاص داده اند ولی اینکه رویکرد  اصلی و توجه ویژه ای نسبت به این موضوع داشته بانشد باید بگویم این چنین نیست.   

مدرس عکاسی دانشکده خبر متذکر شد: در ایران با تعویض مدیریت شاهد حذف یا تغییر در نحوۀ برگزاری جشنواره هستیم ولی "ما می توانیم" چون از ابتدا با رویکرد ثابتی فراخوان خود را منتشر کرد این  تغییرات در نحوۀ برگزاری آن خللی وارد نکرده است و تا کنون که به هشتمین دورۀ برگزاری آن نزدیک می شویم شاهد استقبال مضاعف تری از آن هستیم.

کریمی صارمی با بیان اینکه  عکاسی از توانایی ها  و کار آفرینی افراد در ابعاد کوچکتر درنشان دادن این موضوع مؤثر است، عنوان کرد: به تصویر در آوردن ابعاد کوچکتری از توانمندی ها در کشور به ایجاد انگیزه در افراد کمک می کند ولی نکته ای که عکاسان باید مدنظر قرار دهند رسیدن به بیان قدرتمند، رعایت تکنیک و ایجاد جذابیت های بصری در عکاسی از سوژه هاست که  می تواند ملاک ارزیابی یک اثر قرار بگیرد.

وی حضور تیم داوری ثابت را در نزدیک شدن انتخاب ها مفید ارزیابی کرد و عنوان کرد: یکی از دلایل انتخاب ثابت داوران توسط مدیریت پیشین خانه عکاسان به نظرم شناخت جامع و کافی افراد در انتخاب آثار بود همچنین چند دوره داوری این جشنواره  در  شناخت موضوع و نوع نگاه افراد به انتخاب شایسته تر آثارکمک کرده است.

مدیر عکس انجمن سینمای جوانان ایران در خصوص انتخاب بعضی از آثار که جنبۀ موضوعی آن نسبت به تکنیک قوی تر است گفت: در بعضی از مکان ها شرایط عکاسی برای همگان مهیا نیست و عکاسان آن مجموعه که شاید خیلی نیز در زمینه عکاسی از تبحر برخوردار نیستند در جشنواره شرکت می کنند. هیأت داوران نیز به خاطر خاص بودن عکس با اکثریت آراء اثر را را برای نمایش انتخاب می کند.

صارمی در پایان اظهار داشت: تبلیغات جشنواره در ابعاد گسترده تر باعث می شود تا مردم بیشتری در روند افتخارات داشمندان این کشور قرار بگیرند که خود غرور ملی را منجر می شود.