بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

دبیر هنری بخش پوستر و تایپوگرافی چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد.

سید مهدی حسینی به عنوان دبیرهنری بخش پوستر و تایپوگرافی چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد. این سوگواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی در دوبخش ملی و بین المللی برگراز خواهد شد.

تاریخ ارسال : 1401/6/15

سید مهدی حسینی به عنوان دبیر هنری بخش پوستر و تایپوگرافی چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد. این سوگواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی در دو بخش ملی و بین المللی برگراز خواهد شد.

سید مهدی حسینی در سن 22 سالگی به عضویت انجمن خوشنویسان ایران در آمده و در سال 1380 عضو انجمن هنرهای تجسمی گردید. زمینه های فعالیت او در گرافیک متعدد می باشد اما به سبب آشنایی و مهارتی که در خوشنویسی داشته است ، تایپوگرافی هایش رنگ و بوی دیگری دارند. حسینی سابقه ی داوری در بسیاری از مسابقات و فراخوان های گرافیکی را دارد و دبیری بخش های پوستر و تایپوگرافی جشنواره های متعدد ملی و بین المللی، برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح بین المللی و ملی بخشی از فعالیت های او در سالهای اخیر است.

موضوعات سوگواره دراین دوره پیرامون اربعین حسینی و با نگاهی هنرمندانه به وقایع تاریخی و اجتماعی و بازتاب توجه امروزی شیعیان و مسلمانان جهان طراحی شده است.

همچنین فراخوان سوگواره دربخش موضوعات اختصاصی بخش پوستر و تایپوگرافی شامل:
 1.اربعین حسینی: پیوند شیعیان و زمینه ظهور منجی.

2.اربعین حسینی: پیوستگی نسل‌ها، خانواده حسینی .

3.اربعین حسینی: تبلور محبت و ایثار و مُدارا.

4.اربعین حسینی: همبستگی امت مسلمان  .

5.اربعین حسینی: ارادت غیر مسلمانان به امام حسین علیه السلام.

گفتنی است چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی آبان ماه 1401 در تهران و 31 استان کشور برگزار خواهد شد. فراخوان سوگواره در بخش های مختلف در سامانه مربوط به سامانهwww.artfest.ir  قابل دسترس می باشد.