بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

با پایان داوری نهایی بخش داستان / اختتامیه «جشنواره شعر و داستان انقلاب» بهمن ماه برگزار می شود

با اتمام مرحله داوری نهایی بخش داستان دوازدهمین دوره «جشنواره شعر و داستان انقلاب»، آثار برگزیده این بخش مشخص شدند، در این مرحله، 133 اثر راه یافته به مرحله نهایی، توسط 6 نفر از نویسندگان و منتقدان مطرح کشور مورد داوری قرار گرفتند که آثار برگزیده داوران نهایی، در برنامه اختتامیه در بهمن ماه معرفی خواهند شد.

تاریخ ارسال : 1399/7/20

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، در دوازدهمین دوره جشنواره شعر و داستان انقلاب، در بخش آثار داستانی، 194نویسنده با 283 اثر شرکت کردند که این آثار شامل 179 داستان کوتاه گروه بزرگسال،50 داستان کوتاه کودک و نوجوان، 38 رمان بزرگسال و 16 رمان کودک و نوجوان بود.

چاپ آثار برگزیده

حسینعلی جعفری، دبیر بخش«داستان» دوازدهمین دوره جشنواره شعر و داستان انقلاب، درباره سطح کیفی آثار رسیده به این دوره گفت: داوران این دوره که از افراد شاخص در حوزه داستان نویسی و نقد داستان هستند، در این مورد اتفاق نظر دارند که آثار این دوره نسبت به دوره های گذشته ، از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالاتری قراردارد و دلیلش هم این است که آثار قابل توجهی ازنویسندگان نام آشنای کشور وهمچنین نویسندگان نوقلم دراین دوره حضور دارد و به جرات می توان گفت کیفیت آثار به گونه‌ای است که گاه روند داوری سخت می‌شد و امتیاز آثاربسیار نزدیک به هم بود.

وی در توضیح ضرورت برگزاری چنین جشنواره هایی گفت: این جشنواره برای نویسندگان نوقلمی که در زمینه ادبیات و داستان انقلاب فعالیت می کنند، ایجاد انگیزه می کند و با توجه به اعتبار بالای این جشنواره که از سوی حوزه هنری برگزار می شود، فرصت خوبی برای معرفی این نویسندگان به جامعه ادبی کشور است، ضمن آنکه با چاپ آثار این نویسندگان ، آنها به جامعه نشر نیز معرفی می شوند و زمینه تعامل این نویسندگان با نویسندگان نام آشنای این حوزه نیز فراهم می شود.

دبیر بخش داستان دوازدهمین دوره جشنواره شعر و داستان انقلاب در ادامه افزود: بررسی اسامی برگزیدگان این جشنواره در دوره‌های گذشته نشان از آن دارد که بسیاری ازاین نویسندگان که در آن زمان بعنوان نویسندگان تازه کار و نوقلم در جشنواره شرکت کرده‌اند در سال های بعد توانسته اند آثار در خور توجهی در جبهه فرهنگی انقلاب تولید کنند و حتی بسیاری از آنها از همکاران خوب حوزه هنری هستند.

حسینعلی جعفری درتوضیحی درباره آثار راه یافته به مرحله نهایی گفت: در گروه داستان بزرگسال 80 اثر، گروه رمان بزرگسال 16 اثر، بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان 28 اثر و رمان کودک و نوجوان 9 اثر به مرحله نهایی راه یافتند که آثار برگزیده نهایی از بین این آثار انتخاب شدند که در مراسم اختتامیه ، برگزیدگان این دوره معرفی و تقدیر خواهند شد.

مراسم اختتامیه: بهمن ماه

در حالی که داوری نهایی بخش شعر جشنواره پیش از این صورت گرفته است، با پایان داوری نهایی آثار بخش داستان«جشنواره شعرو داستان انقلاب»، برگزیدگان هردو بخش «شعر» و«داستان» مشخص شده اند که در مراسم اختتامیه‌ای که در هفته اول بهمن ماه برگزار خواهد شد، برگزیدگان این جایزه ادبی کشوری معرفی و تقدیر خواهند شد.