بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

کارگردان برگزیده سیزدهمین جشنواره تئاتر «بچه های مسجد» بیان کرد: جشنواره «بچه های مسجد» در حال ساخت آینده تئاتر است

تاریخ ارسال : 1397/05/22

کارگردان برگزیده سیزدهمین جشنواره تئاتر «بچه های مسجد» از اهمیت برگزاری این جشنواره سخن به میان آورد.

یونس صحرارو کارگردان نمایش برگزیده «پمپ» در سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی «بچه های مسجد» با ابراز خوشحالی از موفقیت در این جشنواره به خبرنگار سپهر سوره هنر، بیان کرد: حقیقتا باید اعلام کنم، حضور در این جشنواره همواره برایم خوش یمن بوده است. این جشنواره مسیری را روبه‌رو خود قرار داده که بتواند از ظرفیت تمام استان های هنری کشور استفاده کند. خوشبختانه در این راه هم موفق بوده است.

وی در همین راستا اضافه کرد: نمایش «پمپ» از اصالت ایرانیان در نسبت با یکدیگر صحبت می‌کند. این نمایش در مقابل وحدت ایرانیان سر تعظیم فرود می آورد. «پمپ» به نویسندگی سیروس همتی به مرحله اجرا رسید و بازیگران خوبی در این نمایش بازی کردند که آینده روشن مقابل آنها قرار دارد.

این کارگردان در ارتباط با سطح کیفی جشنواره «بچه های مسجد»، بیان کرد: مشخص است که گروه های حاضر در جشنواره «بچه های مسجد» در سطح اول تئاتر حضور ندارند. ولی با همین امکانات ضعیف موفق به کسب تجربه در این جشنواره شدند. از این رو جشنواره «بچه های مسجد» در حال ساخت آینده تئاتر است. اجرای تئاتر در مساجد کاری است که با حداقل هزینه‌ها و مواجهه بیشتر با مردم عامه صورت می‌گیرد. خصوصاً حضور تئاتر در مسجد نوعی مشروعیت نیز به آن می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وجود چهره‌های مطرح و موفق تئاتر کشور در جشنواره «بچه های مسجد» از اهمیت بالایی برخوردار است. گفت: صحبت‌های هنرمندان سرشناس برای شرکت کنندگان تاثیر زیادی بر روی آنها خواهد داشت. شاید اگر یکی از کارگردان‌های نمایش‌های این جشنواره به بازیگران خود گوشزد کند که تحصیلات هنری خود را ادامه دهند و مطالعه‌های خود را بیشتر کنند خیلی توجهی نکنند. اما اگر یکی از چهره‌های مطرح تئاتر و تلویزیون کشور چنین پیشنهاد و تاکیدی داشته باشند، بی شک تاثیری چند برابری خواهد داشت.

وی در خاتمه این گفتگو تصریح کرد: اصولا طرحی كه برای یك دوره كوتاه و در اصطلاح برای دوران مدیریت یك نفر تبیین و اجرا شود، موفقیت‌آمیز نخواهد بود؛ حال هر چقدر هم آن طرح خوب و خلاقانه باشد. در مورد اجرای نمایش در مساجد هم همین نكته صدق می‌كند. تئاتر بچه‌های مسجد برای تاثیرگذاری و ماندگاری به برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد. این جریان باید آن‌قدر با برنامه و مدون پیش برود كه با تغییر مدیریت، دستخوش ركود یا فراموشی نشود.