بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

شنبه 17 اسفندماه/ هفتمین جشنواره عكس "ما می توانیم" برگزیدگان خود را شناخت

تاریخ ارسال : 1392/12/18

در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره عكس "ما می‌توانیم"كه در تالار سوره حوزه هنری و با حضور چهره‌های برجسته عكاسی و فرهنگی برگزار شد، برگزیدگان معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ آیین اختتامیه جشنواره عكس"ما می توانیم" امروز شنبه 17 اسفندماه ماه با حضور "رسول اولیازاده" مدیر خانه عكاسان ایران، بیژن بنی احمد، افشین بختیار، اكبر ناظمی، مهدی منعم و علاقمندان به عكاسی در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد و در این مراسم برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند. 
اجرای موسیقی زنده به سرپرستی "مهرداد كریم خاوری" بخش ابتدایی برنامه را به خود اختصاص داد. 
سپس  رسول اولیازاده مدیر خانه عكاسان ایران به سخنرانی پرداخت و گفت: هفت سال پیش كه جشنواره عكس ما می توانیم شروع به كار كرد جشنواره مبهمی در زمینه عكس و عكاسی بود. 
رسول اولیازاده  ادامه داد: مبهم از این لحاظ كه عكاسان نمی دانستند باید از چه موضوعی عكس بگیرند و آثار خود را ارسال كنند، با این حال در اولین دوره این جشنواره عكس های خوبی ارسال شد و عكاسان توانستند با جشنواره انس بگیرند.  
وی با بیان اینكه شاهد نمایشگاه خوبی در دوره اول و  دوم بودیم افزود: زمانیكه نمایشگاه عكس این جشنواره را در خارج برپا كردیم با استقبال خوبی از جانب مخاطبان خارجی مواجه شد.

ما در زمینه اطلاع رسانی دچار تحریم هستیم
وی با اشاره به اینكه ما در تمام زمینه ها دچار تحریم هستیم تصریح كرد: ما در زمینه اطلاع رسانی هم دچار تحریم هستیم و هنوز جامعه جهانی نمی داند كه در ایران چه اتفاقاتی می افتد به طوری كه برخی از كشورها فكر می كنند كه مردم ایران اسباب خود را با شتر حمل و نقل می كنند. 
وی ادامه داد: وقتی كشورهای دیگر در عكس ها می بینند كه ایران موشك می سازد و دانشمندان ما در زمینه انرژی هسته ای فعالیت می كنند، تعجب می كنند؛ هدف ما نیز از برگزاری این جشنواره این است كه دستاوردهای علمی، اقتصادی و ... را پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارائه كنیم و به جامعه خود و جامعه جهانی نشان دهیم.

ارائه عكس های جشنواره سبب شناخت جامعه جهانی از ایران می شود
اولیازاده با بیان اینكه با ارائه  این عكس ها جامعه خود و جامعه جهانی دچار تحولی در نگرش می شوند اظهار كرد: با ارائه آثار، جامعه ما دجار خود باوری می شود و از طرفی جامعه جهانی نیز ما را می شناسند.

با حضور عكاسان، ایرانی قدرتمند و سربلند را به همه نشان دادیم
مدیر خانه عكاسان ایران افزود: در طول این هفت دوره توانستیم ایرانی قدرتمند و سربلند را به همه نشان دهیم و این مسیر بدون حضور عكاسان میسر نبود. 
وی تصریح كرد: بسیاری از جشنواره ها به دوره اول و دوم نمی رسند اما جشنواره ما می توانیم با حضور خوب عكاسان توانست به دوره هفتم خود برسد.

48 اثر به نمایشگاه جشنواره راه یافتند
وی به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره اشاره و ذكر كرد: بیشتر از 1200 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه از میان 99 شركت كننده 44 نفر خانم ها و 55 نفر آقایان بودند؛ در مجموع 48 اثراز 26 عكاس به نمایشگاه جشنواره راه پیدا كردند كه این دقت نظر داوران را می رساند. 
وی افزود: نفرات برگزیده كه رتبه اول و دوم را كسب كردند افرادی بودند كه دارای مجموعه عكس بودند به طوری كه نفر اول از مجموعه آثارش 5 اثر و نفر دوم از مجموعه آثارش 3 اثر انتخاب و همچنین نفر سوم بر اساس تك عكس انتخاب شد.

امیدوارم با رشد پیشرفت ها دو جشنواره در طول یكسال برگزار كنیم
این مقام مسئول با اشاره به اینكه امیدوارم این روند رو به رشد چه از لحاظ كیفی و چه از لحاظ كمی در سال های آتی ادامه یابد گفت: برخی انتقاد می كنند كه چرا جشنواره به صورت دو سالانه برگزار نمی شود اما باید بگویم پیشرفت آنقدر زیاد است كه نیازمند این است كه این جشنواره به صورت سالانه برگزار شود و امیدوارم پیشرفت ها طوری شود كه در طول یكسال دو جشنواره برگزار كنیم. 
وی افزود: ما در یك جنگ نابرابر قرار داریم زیرا ما از نظر سیاسی، اقتصادی، تبلیغاتی، ... و به طور كل در همه جهات دچار تحریم هستیم؛ امیدوارم بتوانیم جامعه خود را بی نیاز از هر قدرت خارجی ببینیم.

معرفی برگزیدگان
در بخش دیگری از این مراسم با قرائت بیانیه هیئت داوران هفتمین جشنواره سراسری عكس "ما می‌توانیم" از نفرات برگزیده با حضور رسول اولیازداه، بیژن بنی احمد، افشین بختیار، اكبر ناظمی و مهدی منعم به قرار زیر تقدیر شد: 
"محمد صادق رضایی" از ایلام رتبه اول و جایزه نقدی 20 میلیون ریال و لوح تقدیر را به خود اختصاص داد. 
"مجید نقدی" از تهران رتبه دوم و جایزه نقدی 15 میلیون ریال و لوح تقدیر را كسب كرN.

رتبه سوم و جایزه نقدی 10 میلیون ریال و لوح تقدیر نیز به  "امیر قادری" از استان مركزی تعلق گرفت.

افتتاح نمایشگاه آثار منتخب

گفتنی است  همزمان با مراسم اختتامیه، نمایشگاه آثارمنتخب جشنواره نیز در نگارخانه شماره یك خانه عكاسان گشایش یافت . 
شایان ذكر است علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه جشنواره می توانند به نشانی خیابان سمیه ، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری مراجعه كنند.