بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

راه یافته هشتمین جشنواره عکس "ما می توانیم": آثار "ما می توانیم"جلوه های خود باوری ایرانیان را به تصویر می کشد

تاریخ ارسال : 1393/10/29

قدیر وقاری شورجه عکاس راه یافته هشتمین جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم" معتقد است آثار این جشنواره به برکت پیشرفت های ایران در زمینه های سیاسی،اقتصادی و ... جلوه های خود باوری ایرانیان را به تصویر می کشد.

قدیر وقاری شورجه راه یافته هشتمین جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم" در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری در خصوص هدف خود برای حضور در این جشنواره گفت: عکاسی  را بر اساس علاقه خودم و نوع نگاهم به سوژه های پیرامون دنبال می کنم و هرگز دراین چند سالی که عکاسی را دنبال می کنم  بر اساس موضوع جشنواره  و نوع نگاه داوران عکاسی نکردم بلکه بر اساس کارهایی که تولید کردم در جشنواره ها حضور داشته ام.

وی ادامه داد: در نگاه به سوژه ها سعی کردم بیشتر از منظر مستند و مردم نگاری نگاه کنم و به دنبال نگاه خاص و انتزاعی در مورد سوژه هایم  نباشم.

این عکاس مستند  با بیان اینکه عکس هایش در این نمایشگاه با استفاده از موقعیت زمانی گرفته شده است، خاطر نشان کرد: در عکاسی مستند همواره توجه به بعد زمان و مکان از اهمیت برخوردار است و عکاس باید همیشه  در استفاده از فرصت ها سریع عمل کند چون که این شاخه از عکاسی با صبرو حوصله ای که در عکاسی طبیعت و پرتره باید خرج کرد زیاد ارتباط ندارد.

وی با اشاره به اینکه در دوره های گذشته نمایشگاه را از طریق کتاب هایی که منتشر شد، دنبال کرده است خاطر نشان کرد: عکس های دوره های گذشته از نگاه جامع و خوبی برخوردار بودند و مشخص بود که عکاسان در ثبت این عکس ها با تفکر عمل کرده اند و نگاه سطحی در آن ها کمتر دیده می شد. البته بعضی از آثار نیز از نگاه سطحی و ابتدایی برخوردار بودند که این موضوع هم در جشنواره ها امری عادی است.

وقاری شورجه ارتباط آثار با موضوع جشنواره را خوب ارزیابی کرد و گفت: آثار توانسته بود جلوه های خود باوری ایرانیان که به برکت پیشرفت های ایران در زمینه های اقتصادی، سیاسی و ... بدست آمده است را نشان دهد و از این نظر موضوع آثار گنگ نبود.

وی نگاه داوران  را در انتخاب آثار تأثیر گذار دانست و اظهار داشت: افرادی که به عنوان داور جشنواره انتخاب می شوند  در مورد های مشابه ممکن است نظرات یکسان نداشته باشند  که این موضوع به پویایی جشنواره و فاصله گرفتن از یکنواخت شدن آن کمک می کند.