بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

مجید نقدی: "ما می توانیم" ، جشنواره ای دور از انتظار نیست

تاریخ ارسال : 1393/09/25

مجید نقدی برگزیده ه هفتمین دوره جشنواره عکس "ما می توانیم"  با اشاره به این که ایران در مقایسه با اوایل انقلاب  به توسعه و رشد  بسیاری در ابعاد ملی و بین المللی دست پیدا کرده است؛ نامگذاری "ما می توانیم" را برای جشنواره دور از انتظار ندانست .

 

مجید نقدی رتبه دوم هفتمین جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم" در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری  گفت:  در ثبت اثر خود نگاه جشنواره ای نداشته ام و بیشتر از جهت مستند نگاری و اینکه در آینده عکسم مورد استفاده قرار گیرد اقدام به ثبت آن کرده ام.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از هنرمندان در درک مفهوم  جشنواره ضعیف ظاهر شده اند، خاطر نشان کرد: بسیاری از عکسهایی که در دوره هفتم به نمایشگاه راه یافته بودند به کشاورزی و تولید محصولات معمولی اختصاص داشت  در صورتیکه  آثار ، ایده ها و موفقیت های  تازه ای  که دانشمندان ، متخصصان  ایرانی ، ورزشکاران و ... به آن دست پیدا کرده اند مدنظر جشنواره بود.

وی در این رابطه متذکر شد: بسیاری از سازمان ها مجوز عکاسی از پروژه های خود را نمی دهند شاید اگر این شرایط مهیا بود شاهد عکس های متنوع تری در جشنواره باشیم.

این عکاس مستند ادامه داد: عکاسان می توانند با استفاده از خلاقیت  تولید کالاهای مشابهی که در مقایسه با کالاهای خارجی  قیمتی ارزان تر دارد را به عنوان توانایی های این کشور به نمایش در آورند.

وی  عنوان "ما می توانیم" را برای جشنواره دور از انتظار ندانست و عنوان کرد: ایران نسبت به اوایل انقلاب  به توسعه و رشد  بسیاری در ابعاد ملی و بین المللی دست پیدا کرده است که عکاسان برای نشان دادن آن ها کافی است با کمی تحقیق و مشاهدات میدانی  و به کار بردن خلاقیت آنها را ثبت کنند.

نقدی در اشاره به حضور کم رنگ عکس های  افتخارات پزشکی در جشنواره عنوان کرد: در چند سال اخیر جامعه پزشکی  توانسته است راه های درمان بسیاری از بیماری ها را کشف کند و به روش تولید داروهایی که برای اولین بار در جهان اتفاق می افتد دست پیدا کند که  این موضوع ها می تواند نگاه عکاسان را به خود جلب کند.

این برگزیده "ما می توانیم" تغییر در رویکرد اصلی جشنواره و گسترده تر کردن موضوع آن را الزامی دانست و گفت: اگر در اسکلت بندی جشنواره و انتخاب داوران تغییراتی صورت گیرد و بستری فراهم شود تا  مانند گذشته حضور عکاسان جوان در حوزه هنری مهیا شود می توان در آینده درخشش بیشتری را در جشنواره و فضای عکاسی حوزه هنری شاهد بود.