بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

سعادتی: جشنواره «بچه‌های مسجد» عامل برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد است

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» بستری را برای پیوند هنر، معنویت و برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد فراهم کرده است.

تاریخ ارسال : 1398/9/13

به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: بر اساس فرمان رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب باید افق نظام ما، تمدن سازی باشد، برای اینکه تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد، باید از مسیر فرهنگ و هنر اقدام شود و البته از بین فرهنگ و هنر همواره هنر خط شکن است، زیرا هنر ابزار مافوق قومیت‌ها، زبان‌ها و کشورها است.

وی افزود: هر کشوری می‌خواهد اثر فرهنگی در جهان داشته باشد از طریق فیلم، سینما و هنرمندانش این کار را می‌کند و سعی می‌کند آثارش در جشنواره های بین‌المللی رشد کند و امروز هنرمندی موفق است که بتواند موقعیت خود را در دنیا پیدا کند.

سعادتی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از ایران اسلامی شروع و به برکت خون شهدا و استمرار راه آن‌ها جهانشمول شده است، ما نیز در این مسیر باید مراقب باشیم که از این قطار پیاده نشویم.

وی با تقدیر از داوران و متولیان برگزاری این جشنواره اظهار کرد: هنرمند همیشه باید خط‌ شکن و پیش رو بوده و دقت نظر داشته باشد و به مسائل پیرامونی خود توجه کند.

وی تصریح کرد: برگزارکنندگان این جشنواره سعی کردند با کمترین هزینه از امکانات استفاده داشته باشند مثلاً به‌جای هزینه‌های سنگین سالن، محل معنوی مساجد انتخاب شده است که با روح هنر انقلابی و دینی سازگاری دارد و همین انتخاب‌ها و تصمیم‌ها، کار بزرگی است.

این مسئول گفت: این جشنواره بستری برای پیوند هنر، معنویت و برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد فراهم کرده است و به لحاظ کمی و کیفی ستودنی است و داوران در سطح بالایی آثار را داوری کرده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری یک شبکه گسترده مردمی به شمار می‌روند که در ۲۵ هزار محله و روستا فعال هستند، این شبکه مردمی با مشارکت حوزه هنری سعی در تولید آثار فاخر هنری در عرصه مساجد دارد که برگزاری این جشنواره یکی از قدم‌های ماست.

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد»۱۲ تا ۱۴ آذرماه به همت حوزه هنری استان قزوین، کانون‌های فرهنگی،‌ هنری مساجد و مؤسسه سپهر سوره هنر در شهر قزوین برگزار می‌شود.