بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

آواز خوانی کاظم واعظی و داوود حاجی حیدری در هفتمین شب آواز ایرانی

تاریخ ارسال : 1394/09/29

هفتمین شب آواز ایرانی، شنبه 5 دی‌ماه با اجرای آواز كاظم واعظی و داوود حاجی‌حیدری در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، هفتمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی با حضور اساتید و علاقه‌مندان آواز و موسیقی ایرانی در حالی برگزار می‌شود كه در بخشی از آن كاظم واعظی به اجرای آواز می پردازد. همچنین صدای این خواننده را حسن جعفری‌تبار، نوازنده نی، همراهی خواهد كرد.

این دو هنرمند كه تاكنون سابقه اجرای مشترك را با یكدیگر داشته‌اند، در این محفل به اجرای ساز و آوازی در مایه شوشتری با غزلی از سعدی می‌پردازند.

این خواننده از محضر استاد آواز، مرحوم حسین عمومی، بهره برده و تاكنون از آثار خوانندگانی همچون مرحوم تاج اصفهانی، دردشتی، ظلی، گلپایگانی، حسین خواجه‌امیری و شجریان بهره وافری برده است. او همچنین در شناخت و برداشت احساسی از نغمه‌ها و ملودی‌های استادان جلیل شهناز، فرهنگ شریف و پرویز یاحقی در آواز خود استفاده كرده است. 

بخش دیگر این نشست به آوازخوانی داوود حاجی‌حیدری و نوازندگی تار فرامرز كلانتری اختصاص دارد كه این قسمت از برنامه، اجرا در بخش ساز و آواز در مایه شوشتری با یك رباعی از سعید بیابانكی و غزلی از حافظ خواهد بود.

فرامرز كلانتری كه افتخار شاگردی نزد اساتید كیوان ساكت، هوشنگ ظریف، مرحوم ساسان سپنتا، علی جهاندار و جلیل شهناز را داشته، در شیوه نوازندگی خود از سبك استاد فرهنگ شریف بهره برده است. وی همچنین اثر شاخصی از این استاد تحت عنوان «زخمه» به نگارش درآورده است كه به زودی منتشر می‌شود. 

هفتمین شب آواز ایرانی به همت مركز موسیقی و مركز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری شنبه 5 دی‌ماه ساعت 18 در سالن سوره به نشانی: خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود. ورود به این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.