بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

افشین بختیار: "ما می توانیم" دستاوردهای انقلاب را به تصویر می کشد

تاریخ ارسال : 1393/09/16

افشین بختیار عکاس با سابقه کشور هدف جشنواره عکس "ما می توانیم"  را به تصویر کشیدن دستاوردها و موفقیت های انقلاب  دانست.

افشین بختیار داور هفتمین دوره جشنواره سراسری عکس "ما می توانیم" در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری در خصوص مشکلات پیرامون عکاسی از دستاوردها وموفقیت های کشور ایران گفت: ارگان و سازمان ها برای عکاسی از پروژه ها و مکان هایی که تداعی کننده پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است با بوجود آوردن موانع در سر راه عکاسان از حضور آنها ممانعت به عمل می آورند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که حضور عکاسان را در این مکان ها دشوار می کند هزینه های زیاد و اجازه مسئولان پروژه است که همه این موارد باعث می شود خیلی از عکاسان از پرداختن به این موضوع ها صرف نظر کنند.

این عکاس با سابقه کشور رایزنی کردن مسئولان جشنواره با سازمان ها و مراکزی که پروژه ملی دارند را در تسهیل کار عکاسان مفید دانست و خاطر نشان کرد: اگر در ارتباط هایی که برقرار می شود این موضوع برای صاحبان پروژه ها مشخص شود که هدف ازعکاسی نشان دادن دستاوردها و موفقیت های انقلاب است و هیچ گونه سوء نیتی از طرف عکاسی کردن متوجه پروژه های آن ها نیست بهتر می توان بستری برای حضور عکاسان مهیا کرد.

وی افزود: برای این منظور اگر عکاسان  از طرف جشنواره در قالب اردوهایی ساماندهی شوند به طوریکه از این طریق هویت آنها قابل شناسایی باشد بهتر می توان در جلب اعتماد مسئولان سازمان ها امیدوار بود.

بختیار در خصوص تکرار داوران در دوره های مختلف جشنواره عنوان کرد: حضور این افراد در هیأت داوری که هر کدام از با تجربه های حرفه عکاسی هستند باعث شده بود تا شناخت کاملی نسبت به موضوع و دیدگاه داوران از یکدیگر بوجود آید وهمچنین عکاسان زیادی را ترغیب کند تا به جشنواره عکس ارسال کنند.

وی بحث مادی جشنواره را یکی از موارد ایجاد انگیزه در عکاسان دانست و گفت: مقدار جوایز جشنواره در ایجاد انگیزه برای عکاسان جهت تحمل دشواری های  این مسیر مؤثر است و این مقوله به عکاسانی که از این راه امرار معاش می کنند انرژی مضاعف تری دهد.

وی حضور آثاری که عظمت پروژه های ملی را به تصویر بکشد مد نظر جشنواره عکس "ما می توانیم" دانست و اظهار کرد: البته  نشان دادن  افتخاراتی در ابعاد کوچک تر از دریچه دوربین عکاسان می تواند موجی از بالندگی را در جامعه بوجود آورد ولی به تصویر کشیدن عظمت پروژه های ملی با عث تحریک غرور ملی است و با هدف جشنواره نیز ارتباط نزدیکی دارد.