بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

دبیر هنری بخش نقاشیخط چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد.

مهدی حاجی محمدی فریمانی به عنوان دبیرهنری بخش نقاشیخط چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی معرفی شد. این سوگواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی در دو بخش ملی و بین المللی برگراز خواهد شد.

تاریخ ارسال : 1401/6/15

 

مهدی حاجی محمدی فریمانی دانش آموخته کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی گرافیک از دانشگاه هنر است که هم اکنون در دانشگاههای مختلف به تدریس مشغول است. فریمانی علاوه دریافت جوایز مختلف از جشنواره های ملی و بین المللی و عضویت در هیات داوران جشنواره های هنری حضور در نمایشگاه های انفرادی و گروهی رانیز در کارنامه دارد. وی به عنوان دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنری عاشورایی را نیز داشته است.

 

موضوعات سوگواره دراین دوره پیرامون اربعین حسینی و با نگاهی هنرمندانه به وقایع تاریخی و اجتماعی و بازتاب توجه امروزی شیعیان و مسلمانان جهان طراحی شده است.

همچنین فراخوان سوگواره در بخش موضوعات اختصاصی بخش نقاشیخط شامل:


1.حسین منی و ان من حسین(ع) از پیامبر اکرم(ص) 

 2.اشعار محتشم کاشانی  

 3.فرازهایی از زیارت اربعین

 است.

گفتنی است چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی آبان ماه 1401 در تهران و 31 استان کشور برگزار خواهد شد. فراخوان سوگواره در بخش های مختلف در سامانه مربوط به سامانه www.artfest.ir  قابل دسترس می باشد.