بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

پاسخ رهبر انقلاب به نامه جمعی از شاعران

مراسم شب شعر «دیدار ماه» با حضور جمعی از شاعران کشور برگزار شد. در ابتدای این مراسم پیام رهبر معظم انقلاب و پاسخ ایشان به نامه جمعی از شاعران قرائت شد.

تاریخ ارسال : 1400/2/8

شب شعر «دیدار ماه» همزمان با شب میلاد مبارک امام حسن(ع) با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری و جمعی از شاعران در حوزه هنری برگزار شد. این دیدار که به صورت مستقیم از شبکه دو سیما پخش می‌شد، به یاد دیدار سالیانه شاعران با رهبر معظم انقلاب در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار شده است که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده بود. 

در ابتدای این مراسم که اجرای آن را سعید بیابانکی، از شاعران کشور، برعهده داشت، متن پیام مقام معظم رهبری منتشر شد که ایشان  در این پیام از دلتنگی خود برای این دیدار سخن گفتند. متن پیام ایشان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به جناب آقای قمی بگویید: فروکاستن جلسه شیرین و با صفای همیشگی به یک دیدار دورادور تصویری، دل مشتاق را که آرام نمی‌کند، هیچ؛ کام انسان را هم به نحوی تلخ می‌کند، تقدیر الهی فعلاً این است که حقیر از آن دیدار شوق انگیز محروم باشم.

می‌توان با نگاه شاعرانه اینجور حوادث را ناز دستگاه حکمت الهی شمرد و بر احساس نیاز و اظهار نیاز افزود، یا به قول صائب: «نسازد لن‌ترانی چون کلیم از طور مأیوسم/ نمک‌پرورده‌ عشقم، زبان ناز می‌دانم».

چند نفر از شاعران عزیز هم در نامه به این حقیر، اظهار لطف فراوان کرده و همان درخواست را مطرح کردند. سلام و تشکر مرا به آنها برسانید و همین پاسخ را بدهید.