بازدید کننده محترم ، عملیات ثبت اثر شما در حال انجام میباشد ، ممکن است به دلیل حجم فایل شما کمی ارسال فایلها زمان بگیرد لطفا تا دریافت کد پیگیری صبر نمایید.

جشنواره عکس ما می توانیم / دوره ششم

«بسمه تعالی»

فراخوان ششمین جشنواره عکس ما می توانیم

هر ساله در دهه فجر فرصتی پیش می آید تا عملکرد و دستاوردهای ایران مورد ارزیابی قرار گیرد. هر چند حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده، لیکن دستاوردهای درخشانی را در عرصه های مختلف علمی، تکنولوژی و صنعتی به ثبت رسانده است.

حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی  در نظر دارد به منظور ثبت و به تصویر کشیدن پشتکار و تلاش مردمان ایرانی و حضور پر شور آنان در عرصه های مختلف زندگی  و تولیدات و کار ایرانی و نقش سازنده آنان در پیشرفت های علمی، صنعتی، اجتماعی، ورزشی و معنوی کشور که جلوه هایی از توانمندی های حاصل شده در دوران 34 ساله انقلاب اسلامی است  ششمین جشنواره عکس ما می توانیم را برگزار کند.

موضوع:  

به طور کلی عکس هایی مدنظر برگزار کننده است که نشانه هایی از زندگی، امید، تلاش فردی و جمعی، همکاری و تعاون در پیشرفت های تکنولوژی، صنعتی ، معنوی، اخلاقی ،مادی و تولیدو کار ایرانی یا هر کدام از این موارد به گونه  ای در آن متمایز باشد. این عکس ها با شاخصه موضوع طرح شده می تواند در حوزه های گوناگون عکاسی ارائه شود.

شرایط ارائه اثر:

 • هر هنرمند می تواند حداکثر 10 اثر برای شرکت در جشنواره ارائه کند.
 • عکسها باید روی CD  با اندازه حداقل 20 سانتی متر (ضلع کوچک)، Dpi 300 با فرمت Tiff یا jpg ارسال شوند.
 • فایل عکسها را با نام فامیل خود به حروف انگلیسی و شماره و ردیف 01 تا 10 نامگذاری کنید. (مثال: Amini01 ,Amini02)
 • درون CD یک فایل ذخیره کنید که حاوی اطلاعات زیر باشد:
  نام و نام خانوادگی - نام پدر - تاریخ تولد - تحصیلات - نشانی دقیق - کد پستی - شماره تلفن ثابت و همراه- ایمیل و نیز عنوان عکسها و تاریخ محل عکسبرداری آنها به ترتیب شماره و ردیف
 • از ثبت نام و نام خانوادگی بر روی اثر خود داری شود.

مقررات عمومی جشنواره:

 1. شرکت همه افراد در این جشنواره آزاد است .
 2. هر شرکت کننده باید فرم مربوط به شرکت در این دوره از جشنواره را از سایت www.artfest.ir تکمیل و نسخه چاپی این فرم را که دارای کد رهگیری است  ضمیمه آثار ارسالی کند.
 3. برای هر اثر باید فرم جداگانه شرکت در جشنواره تکمیل و ضمیمه اثر شود . 
 4. بعد از پایان جشنواره آثار ارسالی به شرکت کنندگان عودت داده  نخواهد شد .
 5. دبیرخانه از  دریافت آثار ارسالی بعد از موعد مقرر معذور است .
 6. ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.
 7. دبیرخانه حق استفاده از آثار پذیرفته شده را برای خود محفوظ می دارد و از این بابت 1،000،000 ریال به ازای هر عکس پذیرفته شده به عکاس آن اعطاء می کند.
 8. CD آثار پذیرفته نشده عودت نمی شود و پس از داوری معدوم خواهد شد .
 9. عکس هایی که بر خلاف آیین نامه باشند و نیز عکس هایی که بدون اطلاعات خواسته شده درباره عکاس ارسال شوند در جشنواره شرکت داده نخواهد شد.
 10. ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله  پذیرش آیین نامه جشنواره است. تصمیم درباره مسایل پیش بینی نشده در این آیین نامه بر عهده شورای برگزاری است و به اطلاع عموم خواهد رسید.
 11. منتخبین این جشنواره در نمایشگاهی درایام  دهه فجر انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.
 12. حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف از جشنواره تلقی خواهد شد.

جوایز جشنواره:

 • نفر اول: مبلغ 20،000،000 ریال
 • نفر دوم: مبلغ 15،000،000 ریال
 • نفر سوم: مبلغ 10،000،000 ریال

هیات انتخاب و داوری عکس:

 • دکتر محمد ستاری
 • رسول اولیاءزاده
 • علیرضا کریمی صارمی
 • افشین بختیار
 • بیژن بنی احمد

تقویم برگزاری:

 • آخرین مهلت ارسال آثار: 1391/15/8
 • داوری گزینش آثار: 1391/8/30
 • زمان برگزاری جشنواره: بهمن ماه 1391

علاقه مندان برای شرکت در جشنواره می توانند CD حاوی آثار و فرم تقاضای شرکت تکمیل شده در سایت www.arefest.ir خود را مطابق با آیین نامه مندرج در فراخوان مربوطه به صورت حضوری ارایه یا از طریق پست به دبیرخانه مرکزی جشنواره های حوزه هنری به نشانی:

خیابان  سمیه نرسیده  به خیابان حافظ حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی طبقه دوم مرکز محافل و جشنواره ها  دبیر خانه مرکزی جشنواره ها ارسال کنند.

شماره تلفن دبیرخانه جشنواره: 5-84172204 -021

شماره فکس دبیرخانه جشنواره: 84172203-021

شماره تلفن پاسخ به سوالات فنی و تخصصی: 88895054-021 (خانه عکاسان ایران)